Rizeliler, Beykoz basınının karşısına çıktı

  • Güncelleme: 14.01.2017 13:31
  • Okunma: 5167 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Rizeliler Derneği, düzenlediği basın toplantısında ilçe basınının karşısına çıktı.
Rizeliler, Beykoz basınının karşısına çıktı

Beykoz Rizeliler Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği, 2016'nın son günlerinde yaptığı Olağanüstü kongreye giderek görev değişimi yaptı. Dernek Başkanı Haydar Çelik, başkanlığı Mikail Akyıldız'a devretti.

Mikail Akyıldız başkanlığındaki Rizeliler Derneği, Kavacık'ta bulunan dernek merkezinde yerel basını ağırlayarak soruları cevapladı ve bazı açıklamalarda bulundu. Sabah kahvaltısının ardından yemek duasını Dernek Başkanı Mikail Akyıldız yaptı.

Profesyonel dernekçilik anlayışıyla hareket etmeyi hedeflediklerine değinen Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Mikail Akyıldız, kuruluşundan bu zamana kadar bazı sebepler nedeniyle hedeflerini bir türlü gerçekleştiremeyen Rizelilerin aslında ilçede büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.

"STK'lar yerel yönetimlerle işbirliğinde olmalı..."

Başkan Akyıldız, Türkiye'nin içinden geçtiği zor süreçler nedeniyle şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

"Bundan sonra ki süreçte çalışmalarımızı üyelerimizle ve yöneticilerimizle hep birlikte gerçekleştireceğiz. Nüfusa bakıldığında Beykoz'da oldukça kalabalığız. Başlıca amaçlarımız sosyal aktiviteler de bulunmak ve üye sayınızı arttırmak olacak. Kültür bir toplumun manevi değerlerinin toplamıdır. Bu değerleri bir arada tutmak için maddi değerlere de ihtiyaç duyulmaktadır. Sivil Toplum Kuruluşları, yerel yönetimlerle iş birliği içerisinde çalışmalıdır. Derneklerin ihtiyaç duyduğu maddi değer çok değerlidir. Kendi mekanlarında aktivitelerin gerçekleştirilebileceği bir dernek evidir. Durum böyleyken biz dernek yöneticileri olarak her türlü çalışmayı kimseye boyun eğmeden yapmalıyız ve bir yek üyelerimize hesap veriyor olmalıyız."

Yönetim Kurulu üyelerinin tam kadro katıldığı toplantıya Beykoz basını da yoğun ilgi gösterdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Mithat GÜNER (4 yıl önce)

Dernek merkezimizde sizlerle birlikte olmayı çok arzu ediyordum, rahatsızlık nedeniyle aranızda olamadım. Çok üzgünüm. Her şartta görevlerinizi yerine getirerek Beykoz'umun ileri taşınmasına ve tanıtımına büyük katkı sağlayan tüm basın mensuplarımızın " 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü " kutlar, ailenizle birlikte daha nice senelere sağlık, mutluluk ve başarılara erişmenizi dilerim.

Yorum Yaz