Yaşam

Rizeliler, Afrin şehitleri için mevlid okuttu

Rizeliler, Afrin şehitleri için mevlid okuttu
09.02.2018 15:37
| | |
5623

Beykoz Rizeliler Derneği, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan kahraman TSK mensupları için Kur'an-ı Kerim okuttu.

Beykoz Rizeliler Derneği'nin Kavacık'taki Merkezi'nde düzenlenen programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, STK temsilcileri ve Dernek yönetimi katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Akyıldız, katılımcılara kendilerini kırmayıp icabet ettikleri için teşekkür etti.

Kaymakam Ahmet Katırcı'da burada yaptığı konuşmasında, geçtiğimiz günlerde ülke gündemini meşgul eden Türk Tabipler Birliği'nin açıklamalarını eleştirerek ağır ifadesini kullandı.

Katırcı, yine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türk Tabipler Birliği isminden "Türk" ibaresinin kaldırılması yönündeki söylemlerini de çok doğru ve yerinde bulduğunu ifade etti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, harekat kapsamında ve diğer bölgelerde şehit olan Türk askerlerine Allah'tan rahmet dileyerek, ailelerine sabır diledi.

"Allah, ordumuzu muzaffer kılsın"

Çelikbilek, şunları söyledi:

"Biz büyük bir milletiz. Bu büyük millet, bu şekilde bir arada durduğu sürece asla parçalanamayacaktır. Aslanlarımız, yiğitlerimiz Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı ile sınırlarımızı, hudutlarımızı korumak için can veriyorlar. Onlara borcumuz büyük, bizler onların ailelerine burada en iyi şekilde sahip çıkarak bir nebze olsun borçlarımızı ödemeye çalışıyoruz. Yüce Rabbim, şanıyla destan yazmış yüce Türk Ordusu'nu ve onun askerlerini muzaffer kılsın."

Protokol konuşmalarının ardından Kavacık Hasan Yavuz Camii İmam Hatibi Halit Öksüz, Çifte Havuzlar Fetih Tepe Camii İmam Hatibi Turgay Şalambar ve Hızır Çakır, Kuran-ı Kerim tilaveti okudu.

Katılımcılara Beykoz Rizeliler Derneği tarafından çeşitli ikramlarda da bulunuldu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Beykoz Rizeliler Derneği, Zeytin Dalı Harekatı, TSK, Kur'an-ı Kerim, Afrin Şehitleri, Mikail Akyıldız

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"