Riva otomobil sektöründe marka oldu

  • 0
  • 7611
Riva otomobil sektöründe marka oldu
Riva otomobil sektöründe marka oldu
Riva otomobil sektöründe marka oldu

Beykoz'un önemli turizm bölgelerinden olan Riva otomobil sektöründe de marka oluyor. Fiat 500 Riva ağustos ayında Türkiye'de de satışa sunuluyor.

Fiat 500 Riva ağustos ayında Türkiye'de de satışa sunuluyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre, 1957 yılında üretimine başlanan, 2007 yılında yenilenerek global bir lansman ile yeniden tanıtılan, geçen yıl ise makyajlanarak bir kez daha beğeni ile karşılanan Fiat 500 bu defa “Riva” modeli ile otomobil severlerin karşısına çıkıyor.

Denizden ilham alarak yollara çıkan Fiat 500’ün "Riva" isimli özel versiyonu ağustos ayının ortasından itibaren Türkiye'de de satışa sunulacak. Fiat 500 Riva, otomobil üreticisi Fiat ile denizcilikte bir dünya markalarından Riva Yatçılık’ın, İtalyan şıklığını gözler önüne seren iş birliğini simgeliyor. Bu iş birliği ile Fiat 500 Riva, denizciliğin en önemli isimlerinden Riva’nın ikon yatı olarak adlandırılan Aquariva Süper’in sunduğu kendine özgü özellikleri yollara taşıyor.Mavi katlanabilir kumaş tavanı ve Riva’nın özel yatlarında kullandığı “Gece Mavisi” gövde rengine sahip olan Fiat 500 Riva, kabin içinde de Riva yatlarının özelliklerini taşımasıyla ilgi çekiyor.

Riva tarafından üretilen çok özel yatlarda olduğu üzere, gösterge panelinde akça ağacı ile özel akaju ağacının kullanılmış olması dikkati çekiyor. Kabinde kullanılan fildişi rengi deri koltuklar vesilesiyle yolculara tıpkı Aquariva Silver’da hissedilen konforun sunulması hedefleniyor. Kullanıcısına lüks yatlardaki güverte yaşamının sıcak ahşap renklerini sunan Fiat 500 Riva’nın kabin içinde kullandığı pek çok krom detay da ayrıca göze çarpıyor.

Sürüş göstergeleri ve hız sayacı için hazırlanan TFT ekranı ile otomobilin ön paneli, tam dijital bir sürüş deneyimi sunmakla birlikte dairesel bir gruplandırma ve yuvarlak düğmelerle tamamlanan klasik 500 gösterge düzenini de korumaya devam ediyor. Ön konsolda yer alan 7 inç dokunmatik ekranlı UConnect sisteminin standart olarak sunulduğu Riva’da HD kalitesinde görünüm sağlanıyor. Bluetooth ve ses tanıma özelliğinin de yer aldığı sistemde USB girişleri ile her türlü multimedya bağlantıları da gerçekleşiyor. 

Haber Merkezi

15 Temmuz darbesine karşı, inayet-i ilahi
Önceki 15 Temmuz darbesine karşı, inayet-i ilahi
BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor
Sonraki BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz