Yaşam

Riva’da her şey değişti… Plaj 5 TL

Riva’da her şey değişti… Plaj 5 TL
2014.08.06 00:00
| | |
127739

Foto galeri

Ramazan ayının sona ermesiyle birlikte vatandaşlar yaz tatili için denizlere akın etti.

İstanbul dışına çıkanlar, ünlü tatil bölgeleri Ege ve Akdeniz'i tercih ederken, şehirde kalanlar ise kâh havuzda kâh Marmara Denizi'nde serinlemeye çalıştı. Ailesiyle birlikte Riva'ya gelenler ise sadece Marmara değil, aynı zamanda Karadeniz'e de girmiş oldular.

Her iki denizin de birleştiği yer olan Riva'da Plaj Müdürü Zafer Aslan ise çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gelecek yıl için Beykoz Belediyesi'nin Yücel Çelikbilek Başkanlığı'nda son derece modern bir tesis projesini hayata geçireceğini kaydeden Aslan, "Riva, İstanbul'un Bodrum'u olacak" dedi. BEYTAŞ Genel Müdürü Haydar Çelik ise "Beykoz, doğasıyla, yeşiliyle, havasıyla deniziyle, insanların kalabalık ve beton yığını şehirden kaçacakları tek ilçedir. Beykozlular olarak bizler çok şanslıyız. Cenab-ı Allah'a hamd ediyorum Beykoz'da yaşadığımdan dolayı..." şeklinde konuştu. Haydar Çelik ayrıca, Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde Riva'ya gelen kişi sayısının 20 bine yaklaştığını da vurguladı.

Okulların tatil olmasıyla birlikte yapılan tatil planları, Ramazan ayının Temmuz ayına denk gelmesiyle birlikte ertelendi. Dost Beykoz, Ramazan ayının bitişi sonrası Beykoz'un gözde dinlence yerlerinden Riva Plajı'nı mercek altına aldı. Köylerin mahalle statüsü kazanması sonrası Beykoz Belediyesi'ne devredilen ve Belediye'ye bağlı BEYTAŞ tarafından işletilen Riva Plajı, hafta içi olmasına karşın tıklım tıklımdı. Vatandaşlar, çoluk çocuk Riva'ya akın ederken, denizin ve serinliğin keyfini doyasıya yaşadı.

‘Riva’ya Üsküdar’dan Ümraniye’den gelen var!’

Denize girmek için gelenler ise yalnızca Beykozlular değildi: Çevre ilçelerden de gelenler vardı. Beykoz'a komşu olan Ümraniye, Çekmeköy, Üsküdar gibi ilçelerden Riva Plajı'na gelen vatandaşlar, kendilerini denizin mavi sularına bıraktı. Üsküdar Çengelköy'de ikamet ettiğini söyleyen Ayhan Abuşak da bunlardan birisiydi. Oğlu Cihan Abuşak ile birlikte Riva'ya geldiğini anlatan Ayhan Abuşak, Dost Beykoz'un sorularını yanıtladı. Aslen Siirtli olan Abuşak, emekli olduğunu ve üniversite mezunu oğluyla birlikte boş vakti değerlendirmek için buraya geldiğini belirtti. Uzun yıllardır Riva Plajı'nı bildiğini ve düzenli olarak da geldiğini vurgulayan Ayhan Abuşak, herhangi bir soruna şimdiye değin rastlamadığını ve özel aracıyla da buraya 30-35 dakikada ulaşabildiğini kaydetti.

Riva Plaj Müdürü Zafer Aslan ise Riva Plajı tesisi ile ilgili bilgiler verirken, toplamda 14 kişinin burada çalıştığını belirtti. Zafer Aslan, şunları söyledi:

‘Üniversiteli kapı görevlileri…’

"Burada toplamda 14 kişi çalışıyor. Bunlardan 5'i temizlik görevlisi, 3'ü otopark görevlisi, 4'ü kapı görevlisi, 1 tuvalet ve 1 de şezlong görevlisi... Riva Plajı bize 5 Haziran'da devredildi. Biz buraya geldiğimizde, her yerin kırık-dökük olduğunu gördük. Öncelikle dış giydirmeler yaptık. Uyarı levhaları astık. Bizim buraya geldiğimizde her yerde içki şişeleri vardı. Pek çoğu kırılmıştı ve vatandaşların yaralanmalarına zemin hazırlıyordu. İçkiyi plaj içerisinde yasakladık ve sahil kumundan da bu cam kırıklarını temizlettik.

Kapılarımızda 4 görevlimizin çalıştığını söylemiştim, hepsi de üniversitelidir bu arkadaşlarımızın... Yabancı dil bilmekteler. Turistler de geliyor Riva Plajı'na ve en çok da Arap turistler bizi tercih ediyor. Kimi zaman turlarla geliyorlar ki, biz onlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yine burada 5-6 kişilik bir zabıta ekibimiz de var. Tesisimizde 180 şemsiye ve şezlongla hizmet veriyoruz. Güvenlik için yalnızca vatandaşlarımızı değil, onların araçlarını da koruyoruz. Kısa zaman aralıklarla otopark görevlilerimiz, araçlar arasında dolaşıyorlar.

‘Kişi başı ücreti: 5 Lira…’

Riva Plajı'nın gelecek yıl 'Beach' olması planlanıyor. Burası için planlanan projeler gerçekleştirildiğinde çok daha farklı bir Riva Plajı göreceksiniz. Riva, İstanbul'un Bodrum'u olacak!"

Giriş ücretlerinin kişi başı 5 lira olduğunu da sözlerine ekleyen Riva Plaj Müdürü Zafer Aslan, araç için de vatandaşlardan 5 lira otopark ücreti alındığını dile getirdi.

BEYTAŞ Genel Müdürü Haydar Çelik ise Riva'nın Beykoz Belediyesi tarafından devralınması ve işletmesinin de kendilerine verilmesi sonrası yaptıkları ilk işin "Fiziksel şartların düzeltilmesi" olduğunu kaydetti. Lavabo ve tuvaletlerin tamamen değiştiğini ve sabunluklara, askılıklara kadar pek çok kalemde yeni ürünlerin vatandaşların hizmetine sunulduğunu belirten Haydar Çelik, şöyle dedi:

Haydar Çelik: “Plajımız Rivalılara ücretsizdir!”

"Biz Riva'yı devraldıktan sonra tamamen fiziksel şartlarını düzenleme yoluna gittik. Duşları yeniledik. Lavaboları, tuvaletleri ve hatta sabunluklarına kadar, askılığına kadar hepsini yeniledik.

Plajın içerisine 40 tane çöp bidonu gömdük. İSTAŞ'tan buraları temizlemek için makine getirdik. Sahil kumunda ne kadar cam, moloz, çöp varsa bunların hepsini bu makinelerle ayıklattık. Bunun yanı sıra çöp için de ayrıca eleman görevlendirdik. Her akşam 100 büyük boy poşet kadar çöp çıkarıyoruz.

Boya badana ve tadilat işlerini tamamladık. Plajın dört bir yanına uyarı levhaları astık ve içki içilmemesi gibi konularda vatandaşları bilinçlendirmeye çalıştık. Yetinmedik; aralıklarla yine plajda anonslar yaptık.

Riva'da yaşayan vatandaşlarımızın plaja girişi ücretsizdir. Onlara kartlar yaptık. Riva dışından gelecek vatandaşlarımıza ise 5 Lira gibi cüzi bir miktarı giriş ücreti olarak belirledik.

‘Hasır şemsiyelerini 5 yıldızlı oteller kullanıyor!’

Sayın Belediye Başkanımızın Riva'yla ilgili Poyrazköy'le ilgili gelecek seneye dair çok önemli projeleri var. Proje gerçekleştirildikten sonra Riva esnafımız ve Riva'yı kullanan vatandaşlarımız, oradaki imkânlardan çok daha iyi bir şekilde yararlanabilecek. Yine, Riva'da yalnızca bayanların kullanabileceği kapalı bir alan yapma gibi bir projemiz var. Bir de kumsalımız çok büyük ancak vatandaş tamamından istifade etmiyor. Sahile ve denize yakın yerlerde oturuyor. Bu nedenle proje kapsamında sahilimizi biraz daha daraltabiliriz.

Plaj için 5 yıldızlı otellerde kullanılan hasır şemsiyeler aldık. Vatandaşlarımız rahat istifade etsin diye bez şemsiyeler de aldık. Bu sezon araya Ramazan da girdiği için sezon kısaydı. Bu nedenle fazla bir yatırıma da gitmedik.

‘Bu projeler Riva’yı uçurur!”

Riva, biliyorsunuz jandarmanın kontrolünden polis kontrolüne geçti. Dolayısıyla bizim ihtiyaç duyduğumuz ve özellikle kalabalık olan hafta sonlarında, sağ olsunlar Çevik Kuvvet ekipleri bizlere destek oluyor. Vatandaşlarımızın huzurlu bir ortamda denizden yararlanabilmesi için biz, tedbir amaçlı olarak giriş çıkışlarımızda çevik kuvveti konuşlandırıyoruz. Beykoz, doğasıyla, yeşiliyle, havasıyla deniziyle, insanların kalabalık ve beton yığını şehirden kaçacakları tek ilçedir. Beykozlular olarak bizler çok şanslıyız. Cenabı Allah'a hamd ediyorum Beykoz'da yaşadığımdan dolayı...

A Milli Futbol Takımı'nın Riva'daki antrenman sahası bu bölgeye çok büyük olanakları taşıyacaktır. Görebildiğim kadarıyla, tenis sahası, 5 futbol sahası yapıldı. Milli Takım bundan sonra ne yurt dışına ne de başka bir yere gitmeyecek ve Riva'ya gelecek. Bunun yanı sıra bildiğiniz gibi Riva Kanalı projesi var. Bu da tamamlandıktan sonra bölgeye büyük olanaklar gelmiş olacak."

Dost Beykoz / Özel Haber

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Riva, Riva Plajı, Beytaş Genel Müdürü, Haydar Çelik, Zafer Aslan, Plaj Müdürü, Beykoz Belediyesi

reklam
11 Yorum
ALUCRALI10.09.2018 15:39:52

09/09/2018 ilk defa gittimsezonun sonu diyemi bilmiyorum çok sakindi,denizin içerisi yosun çöplüğü bir defa gelen daha gelmez diye tahmin ediyorum.Sadece kumsalı için ,güneşlenmek için tercih edilebilir.Denizi için tercih etmem

Aysel Katan14.07.2018 02:15:49

Öncelikle Riva ve Sarıyer'deki plajlar benim favorilerim arasında, ara ara ikisine de uğruyorum ve ikisini de çok seviyorum. Sizin de bu şekilde Riva ile alakalı yazı yazdığınızı görünce dayanamadım okudum gerçekten çok güzel tariflemişsiniz. Ben Sarıyer'e http://kadinlarplajiservisi.com/ üzerinden servisle gidiyorum ama Riva için böyle bir hizmet var mı acaba beni bilgilendirebilir misiniz?

Özcan09.07.2018 15:46:16

wc ler pislk içinde soyunma kabinlerin aynı şekilde ve kokudan girilmiyor duşları rezalet. Ayrıca insanları resmen soyuyorlar. Şezlong 10 TL, şemsiye 10 TL, otopark 10 TL, giriş 5 TL, deniz yosunlu, kendini bilmezlerin ailelerin yanında küfürlü konuşmaları yani sıfır güvenlik önlemleri. Acil bu konulara müdahale edilmeli.

kadirözkul11.09.2017 22:52:31

habere bak yorumlara bak plaj resimlerine bak bu türkkiyede dürüst bir kişi yokmu plaja gitmek için niyetlendik bu yorumlardan sonra buyur git yazıklar olsun beykoz belediyesi başka lafa gerek yok

Dilek13.07.2017 23:41:26

Bugün gittim.kişi başı 6 tl.araba için ayrıca 10 tl alınıyor.sezlong ve şemsiye ayrıca ücretli.ayrıca şimdiye dek gittiğim en pis plajlardan biri.aldığı ücreti kesinlikle haketmiyor.heryer çöp.denizin içi bile.kabinleri hiç sormayın...

Nihal06.07.2017 02:02:39

Rezillikkkk... 01.07.2017 tarihinde plaja geldim girişte 6 şar lira kişi başı ödeme yaptık içeride kavga kıyamet böylemi güvenlik sağlanıyor. 10 tl otopark ücreti hadi onada eyvallah ormanlık dediğiniz alan neresi pardon ahır gibi yerler pislikten ölüceksiniz denize girdim yosundan pislikten geçilmiyor siz böyle mi görevinizi yerine getiriyorsunuz nede şikayet etmem gerekiyorsa Edicem bilginize böyle bi saygısız hizmet olamaz.

Yazıcı02.10.2016 14:58:02

Beykoz güzel Beykoz; Dinlerin milletlerin kardeşçe yaşadığı ve ne olduğunu önemsemeden birbirine kucak açtığı. Denizi,ormanı,toprağı,insanı en güzel harman olan balıkçı koyu Beykoz... du. Şimdi çarpık kentleşen çamlıbahçesinden yüşa tepesine kadar gözümüzün önünde ormanı katledilen, tarihi dokusunun içine edilmiş meşhur meydanında keltoş ağaçları ve sanki çok iyi bir şeymiş gibi yerlere döşenmiş granitleriyle kuşlara bile pisleyecek toprak bırakılmayan. Meydanındaki o güzel çam koruluğu katledilmiş, insana saygısını yitirmiş öküzlerin toplandığı, Hak yerine güce ve çıkarlara tapan şerefsizlerin zorbalığı altında özünü kaybeden, budamayı bile kâr etmek için ağaç katliamına dönüştüren buralı olmayan sıfatsızların elinde yok olan, denizinde yüzmenin bile haram edildiği, kıyıya köşeye futursuzca atılan insanların köpeklerin kedilerin, iş imkanı yok edilmiş ve mutsuzluğa mahkum edilmiş insanların, zenginlere peşkeş çekilmek üzere yaşama hakkı elinden alınan tabiat ın diyarı Beykoz...a dönüştü! Allah sebep olanların gani gani belasını versin. okumak ile anlamanın arasındaki farkı bilmeden cevap vereninde, o kuruyan 10 çeşmenin suyu gibi içecek 1 damla suyu olmasin!

Ridvan04.07.2016 08:59:08

Merhaba riva plajinin 2. Koyuna geldim 5 tl diyonuz ama giris ucreti 6 tl arti ucreti vermemize ragmen sezonun ortasina geldik temmuz ayina plaj temizlenmemis cop yosun dolu boyle pislik rezil bi yer yokkendi paramizla rezil oluyoruz birdaha asla buraya gelmem gelenede engel olucam bole rezil pislik bi yer yok yazik

gökhan turan12.08.2015 15:41:31

merhaba rıva'ya aracla gırdım ve yukarı dogru cıkısta solda otopar gorevlısı benden 6 tl arac ıcın 3 kısı ıcınde 18 tl toplamda 24 tl vermıs oldun 5 tl dıyorsunuz ya yukardakı otoparktakılerın aldıgı bu ucret nedır ayrıca sezlog semsıye hıcbırseyde yok buyuk bır soygun var ceplerınemi atıyorlar bılemem verılen fiş ıse 6 tl 'lıkdır lutfen bu ınsanları takıp edın ıyı calısmar...

nedim09.08.2014 11:08:58

maalesef deniz çok kirli!!...

Mehmet akgün06.08.2014 01:33:54

Bu haberi nasıl yaparsınız müdürün söylediğine göre herşey dört dörtlük ama gidip bakarsanız wc ler pislk içinde soyunma kabinlerin aynı şekilde ve kokudan girilmiyor duşları söylemiyorum bile haber yapıcaksanuz araştırıp yapın

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"