Yaşam

Riva’da bayram sevinci yasa dönüştü

Riva’da bayram sevinci yasa dönüştü
2014.08.14 00:00
| | |
12541

Beykoz Riva sahilinde yardım isteyen yakınlarının kurtarmak isterken dalgalara kapılan iki kişiden biri boğuldu, diğeri kayboldu.

Beykoz Riva sahilinde serinlemek amacıyla denize giren iki kişiden biri boğularak hayatını kaybetti. Diğer şahıs için arama çalışmaları sürüyor. Şahısların bayram tatilini geçirmek için sahile geldikleri öğrenildi.

Selim Hindioğlu (34) ve Mehmet Bıyık (24) yakınlarıyla Riva sahiline geldiler. İddiaya göre, bir süre denize giren Hindioğlu ve Bıyık, 14 ve 15 yaşlarındaki iki yakınlarının dalgalara kapıldığını gördü. Denize atlayan Hindioğlu ve Bıyık çevreden yetişen vatandaşların da yardımıyla iki çocuğu kurtardı ancak kendileri dalgalara kapıldı.

Boğulma Riva sahili 4 numaralı koyda saat 11.00 sıralarında meydana geldi. Selim Hindioğlu (34) ve akrabası Mehmet Bıyık (24) yakınlarıyla birlikte bayram tatilini değerlendirmek için Okmeydanı’ndan Riva sahiline geldiler. İddialara göre, bir süre denize giren Hindioğlu ve Bıyık, Riva'ya birlikte geldikleri 14 ve 15 yaşlarındaki iki yakınının dalgalara kapıldığını görerek, denize atladılar. Hindioğlu ve Bıyık çevreden yetişen vatandaşların da yardımıyla iki çocuğu kurtardılar ancak bu sırada kendileri de dalgalara kapılarak gözden kayboldu.

Bu kişilerin suda kaybolduğunu görenler, olay yerine sağlık ve itfaiye ekiplerini çağırdı. Sahildekilerden yüzme bilen birkaç kişi Selim Hindioğlu’nu sudan çıkartmayı başardı. Selim Hindioğlu olay yerine çağırılan ambulansla hastaneye kaldırıldı ancak yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hindioğlu’nun cesedi Beykoz Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Selim Hindioğlu'nun İETT'de şoför olduğu, daha önce giydiği batmayan şortu da kısa bir süre yüzme öğrendiği için bu gün giymediği öğrenildi.

Sahildeki bazı kişiler, "Boğulan ve kaybolan iki kişinin yakını olan 14-15 yaşlarındaki iki çocuk boğulma tehlikesi geçirip yardım istemiş. Boğulan ve kaybolan iki kişi çocukları kurtarmışlar ancak kendileri dalgalara kapıldılar. Biz de sesler üzerine yardıma koştuk birini çıkartıp ambulansa teslim ettik, diğeri ise suda kayboldu" dediler.

Jandarma ve itfaiye ekipleri denizde kaybolan Mehmet Bıyık'ı aramaya devam ederken, onlarca kişinin denize girmeye devam etmesi dikkat çekti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Devlet Hastanesi, İett, Mehmet Bıyık, Riva, Selim Hindioğlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"