Yaşam

Riva Arama Kurtarma Ekibi sezona hazır

Riva Arama Kurtarma Ekibi sezona hazır
03.04.2018 08:32
| | |
3607

Beykoz’da Riva Arama Kurtarma ekibi yaklaşan yaz mevsimi nedeniyle sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Ekip, eğitim yaparken beklenmedik vakalarla da karşılaşıyor.

Riva Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Kulübü üyeleri, yaz sezonun yaklaşmasıyla meydana gelecek boğulma ve kaza olaylarına karşı düzenlediği eğitim sırasında birde kurtarma operasyonu yaptı.

Günün erken saatlerinde bir araya gelen Riva Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Kulübü üyelerinden oluşan 10 kişilik gönüllü ekip, Riva Deresinde ve plajında yüzme ve tüp deneme eğitimi yaptığı sırada plaj mendireği ucundan bir vatandaş denize düştü. Düşmenin etkisiyle hafif şekilde yaralanan vatandaşa ilk müdahaleyi arama kurtarma ekibi üyeleri yaparken, vatandaşın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Kulüp Başkanı Davut Sarıkurt, "Riva Plajlarında bilhassa yaz aylarında birçok kaza ve boğulma vakalarının yaşandığı bir bölge. Bu yüzden eğimlerin aralıksız devam edeceğiz" dedi.

Sarıkurt, "Riva Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Kulübü olarak ilk deniz ve dere eğitimimizi gerçekleştirdik. Amacımız gönüllü olarak Riva köyü ve çevresinde sualtı ve su üstü gönüllü arama kurtarma ekibi oluşturmak. Bizlere bu yolda inanmış bütün arkadaşlarımızı derneğimize bekleriz" ifadelerini kullandı. 

Detaylı bilgi için 0546 251 95 30 nolu telefondan Davut Sarıkurt’a ulaşılabileceği belirtildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Riva Arama Kurtarma Ekibi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"