Kültür

Resul Dindar Beykoz'da Görele Şenliği'nde katıldı

Resul Dindar Beykoz'da Görele Şenliği'nde katıldı
09.10.2017 09:33
| | |
5457

Görele Dernekler Federasyonu’nun ilkini düzenlediği Büyük Görele Şöleni İstanbul’un tarihi mesire alanlarından biri olan Beykoz Kaymakdonduran'da yapıldı.

1 Ekim Pazar günü hava koşullarının elvermemesi nedeniyle 8 Ekim Pazar gününe ertelenen şölenin sabah saatlerinde yağmur yağışı olması nedeniyle yapılıp yapılmayacağı merak konusuydu. Tüm hazırlıklarını bitiren Görele Federasyonu yetkilileri, sabah saatlerinden itibaren şölenin yapılacağını sosyal medya adresleri ve sms yoluyla vatandaşlara duyurdu.

Birçok yerel sanatçının ve Giresun’un tanınmış sanatçısı Gizem Kara’nın sahne aldığı şölenin finalinde Resul Dindar sahne aldı. Sempatik tavırlarıyla büyük ilgi toplayan Resul Dindar’ı yaklaşık 5 bin Göreleli izledi. İki saat boyunca kendi eserlerini seslendiren Dindar, Giresun Karşılaması ve klasik Karadeniz ezgilerini de seslendirdi. Dindar’ın eserlerine özellikle genç kuşakların eşlik etmesi dikkatlerden kaçmadı.

Resul Dindar’a konser sonrasında günün anısına bir plaket veren Görele Dernekleri Federasyonu Başkanı Abdurrahman Ada yaptığı teşekkür konuşmasının ardından Dindar’a Görele Spor forması da hediye etti.

Görele Spor formasını giyerek son eserini seslendiren Resul Dindar, “Böyle organizasyonları yapabilen sivil toplum kuruluşlarımız sayısı çok az. Bu organizasyonların yapmanın ne kadar zor olduğunu bizler biliyoruz. Sizlerle buluşmamızı sağlayan Abdurrahman Ada’ya teşekkür ediyorum. Böyle insanlarımızı sahip çıkmalısınız.” dedi.

Sahne sonrasında kendisine gösterilen büyük ilgi nedeniyle şölen alanından ayrılamayan Resul Dindar yaklaşık 1,5 saat kadar hayranlarıyla tek tek ilgilenip resim çektirdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Giresun Dernekler Federasyonu, GÖRFED, Şölen, Resul Dindar, Kaymakdonduran, Mesire Alanı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"