Rekor talep geldi Beykoz Kart’a nasıl başvurulur?

  • Güncelleme: 19.09.2020 01:48
  • Okunma: 5017 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Kart’a ilçe sakinlerinden bir ay içerisinde 12 bin 734 başvuru geldi. Peki, Beykoz Kart’a başvuru nasıl yapılır?
Rekor talep geldi Beykoz Kart’a nasıl başvurulur?

Beykoz Belediyesi tarafından ilçe sakinlerine sosyal, kültürel, sportif alanlarda prestij ve avantaj sağlayan “BeykozKart”a bir ayda 12 bin 734 kişi  başvurdu.   

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın önemli sosyal projeleri arasında yer alan ve ilçe sakinlerine sosyal tesislerden % 25 indirimli yararlanma imkanı sunan “BeykozKart” bu özelliğiyle büyük ilgi gördü.

BeykozKart’a ilk başvurunun yapıldığı 17 Ağustos’tan bugüne 12 bin 734 kişi başvurdu, 10 bin 495 adet kartın basımı tamamlandı ve 5 bin 344 ilçe sakinine ise teslimi yapıldı.   

“BeykozKart” sahipleri uygulama kapsamında Beykoz Belediyesine bağlı Gümüşsuyu Cafe ve Restoran, Karlıtepe Restoran, Elmasburnu Restoran ile Kemankeş Restoran’dan %25 indirimli olarak yararlanıyor.

İlçe sakinleri böylelikle tesislerin nezih ortamı ve leziz mutfağından avantajlı olarak hizmet alıyor.

Uygulamanın sosyal tesislerin yanı sıra kent tarımı satış noktaları, yüzme havuzu ve kültür merkezlerindeki biletli etkinlikleri de kapsayacak şekilde genişletilmesi planlanıyor.

Beykoz Kart, sosyal yardım özelliğiyle ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelere alışveriş kolaylığı da sağlıyor.

Belediyeden sosyal yardım alan 2 bin 577 ihtiyaç sahibi, kendilerine teslim edilen kartla aylık alışverişlerini artık mahallelerindeki yerel marketlerden gönüllerince yapıyor.  

Beykozlulara özel ve fotoğraflı olarak tasarlanan kartlar ön yüzdeki karekod uygulamasıyla, sosyal tesisler ve belirlenen hizmet noktalarında güvenle kullanılıyor.    

BeykozKart’a yalnızca ikameti Beykoz’da bulunan ilçe sakinleri başvuruda bulunabiliyor.

Nasıl başvurulur?

Kent hizmetlerinde avantajlarla dolu “BeykozKart”a, sahip olmak isteyenlerin https://beykozkart.beykoz.bel.tr adresi üzerinden online olarak başvuruda bulunması gerekiyor. 

Beykozlular kartlarını başvuru sonrasında cep telefonlarına gelen bilgilendirme mesajının ardından Beykoz Belediyesi Ana Hizmet Binası girişindeki kart teslim noktasından alabiliyor.  

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Kart, Başvuru

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz