Prof. Dr. Faruk ŞEN
  • 04/04/2023 Son günceleme: 04/04/2023 18:49
  • 3.693

Türkiye'de genel seçimlere çok az kaldı. Ramazan ayında tüm partiler seçim kampanyalarını sıkı bir şekilde başladı ve sürdürecek. Kamuoyu Araştırma sonuçlarının çoğu Millet İttifakının kazanacağını ortaya koyuyor.

Buna rağmen Millet İttifakını oluşturan partiler herhangi bir rehavete kapılmamalı.

Zira Tayyip Erdoğan'ın ne zaman şapkadan tavşan çıkaracağını kimse bilemez. Yarın, öbür gün Suriye, Yunanistan gibi ülkelerle çatışmalar, ülke içinde yaşanabilecek gelişmeler seçimlerin ertelenmesine sebep olabilir veya seçim öncesi yapılacak ücret düzenlemeleri, zamlar, ekonomik koşullardaki düzenlemeler seçimlerinin sonucuna etki edebilir.

Bunun için her şeye karşı Millet İttifakı hazırlıklı olmalı, iç çatışmalara girmemeli. CHP ve İyi Parti’nin önderliğinde oluşan Millet İttifakının önündeki en büyük engellerden biri de Muharrem İnce. Muharrem İnce, hiçbir şansının olmadığını bilmesine rağmen bu seçimlere CHP den kişisel intikamını almak için giriyor. Alacağı % 1-1,5 oy oranı seçim sonucuna, belki de Millet İttifakı aleyhine etki yapacak. Bu 100 bin imzayı kimler verdi? Nasıl verdi? Bunu hiç kimse bilmiyor! Fakat esas sürpriz geçen seçimlerde 100 bin üzerinde imza toplayan Doğu Perinçek’in bu sefer 25 bin sınırını geçememesi oldu. Herkesin beklentisi son günlerde AKP’nin kendi yandaşı Doğu Perinçek'e imza attırmasıydı, fakat bu olmadı.

Yazarın Yazıları