Recai Kutan iftarını Beykoz’da açtı

  • 0
  • 12470
Recai Kutan iftarını Beykoz’da açtı
Recai Kutan iftarını Beykoz’da açtı
Recai Kutan iftarını Beykoz’da açtı
Recai Kutan iftarını Beykoz’da açtı
Recai Kutan iftarını Beykoz’da açtı

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM)’in İstanbul İftarı İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde yapıldı.

Yemekte, Milli Görüş’ün efsane isimlerinden ESAM Genel Başkanı Recai Kutan’da vardı.

İstanbul Şube Yöneticilerinden Ekrem Tuncer’in organizesinde gerçekleşen iftar programına katılan sınırlı sayıda davetli arasında ESAM Genel Başkanı Recai Kutan İstanbul İl Başkanı Ekrem Arıkan, Milli Görüş Lideri Prof Dr. Necmettin Erbakan’ın kardeşi Kemalettin Erbakan, ESAM İstanbul Danışma Kurulu Başkanı Prof Dr. Bedri Gencer, Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şuııbe Başkanı Ferhat Akçay, TV5 Genel Yayın Koordinatörü Mustafa Geçer ve çok sayıda akademisyen vardı.

Açılış konuşmasında konuklarına katılımları nedeniyle teşekkür eden Ekrem Tuncer’in ardından konuşan ESAM İstanbul İl Başkanı Ekrem Arıkan, dünyanın bilgi çağını yaşadığını ve 1969 yılında bilim adamları tarafından kurulan ESAM’ın Türkiye’nin ilk araştırma merkezlerinden bir olduğunu kaydetti.

ESAM’ın; 2 Cumhurbaşkanı, 4 Başbakan çıkardığını da sözlerine ekleyen Arıkan, “ESAM siyasette adaletin yanındadır… Erdemli insan, söylemiyle eylemi bir biriyle uyan insandır, insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” şeklinde konuştu.

İftar programına katılan ESAM İstanbul Danışma Kurulu Başkanı Bedri Gencer ise konuşmasında, Müslümanlığa ilginin her geçen gün arttığını fakat ve samimiyetin istenilen seviyede olmamasıyla birlikte “binmişiz bir alamete gidiyoruz kıyamete” diyerek umutsuzluğa kapılmaya hakkımız yok” dedi.

Peygamberin sünnetine uyma konusunda modernleşmenin ve lüks hayatın olumsuz etkisi olduğunu kaydeden Prof. Gencer, insanlara haremlik selamlık uygulamasına önem vermelerini ve namahrem eli sıkma konusunda eskisi gibi hassasiyet göstermelerini önerirken, yer sofrasında yemek yeme kültürünün yeniden hayat bulması gerektiğini söyledi.

Birçok akademisyenin düşüncelerini açıkladığı gecede son konuşmayı ESAM Genel Başkanı Recai Kutan yaptı.

ESAM’ın Müslüman Topluluklar Birliği adı altında bir geleneksel çalışmasının olduğunu ifade eden Recai Kutan, bu yıl 21. Toplantıyı yaptıklarını ve bu toplantıya 60’ın üzerinde ülkeden 170 misafir ağırladıklarını dile getirdi.

Bu çalışmalara, Milletler Arası Gençlik Formu kanalıyla 195 kişilik bir Müslüman genç grubun katımlarını sağladıklarını ifade eden Recai Kutan, cihat şuuru içerindeki gençlerin katılımlarının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

21. toplantıya gelen yabancı ülke temsilcileriyle çok yakın temasları olduğunu ve kendilerine iştirak eden FAS Adalet ve Kalkınma Partisi’nin şu anda iktidarı ele geçirdiğini ifade eden Recai Kutan, FAS Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ambleminin de ampul olduğunu fakat Türkiye’de ki AK Parti’den daha önce kurulduğunu söyledi.

Haber Merkezi

Beykoz Meclisi'nde önemli kararlar
Önceki Beykoz Meclisi'nde önemli kararlar
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz