Rayiç bedelinizi buradan öğrenebilirsiniz

  • 0
  • 38369
Rayiç bedelinizi buradan öğrenebilirsiniz
Rayiç bedelinizi buradan öğrenebilirsiniz
Rayiç bedelinizi buradan öğrenebilirsiniz
Rayiç bedelinizi buradan öğrenebilirsiniz
Rayiç bedelinizi buradan öğrenebilirsiniz
Rayiç bedelinizi buradan öğrenebilirsiniz
Rayiç bedelinizi buradan öğrenebilirsiniz
Rayiç bedelinizi buradan öğrenebilirsiniz
Rayiç bedelinizi buradan öğrenebilirsiniz
Rayiç bedelinizi buradan öğrenebilirsiniz
Rayiç bedelinizi buradan öğrenebilirsiniz

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Çavuşbaşı’nda yaptığı 2B toplantısında fiyatları açıkladı. Çavuşbaşı Kasrı’nda yapılan toplantıya binlerce vatandaş akın edince trafik kilitlendi.

Binlerce vatandaşın katıldığı toplantı için salona girmekte zorlanan Başkan Çelikbilek’inkonuşması sık sık alkışlarla kesilirken, toplantı sonunda vatandaşın yoğun ilgisi nedeniyle salondan çıkmakta zorlanan Çelikbilek ezilme tehlikesi geçirdi.Toplantıda bölgedeki rayiç bedelleri de bir dönüm üzerinden temsili olarak açıklayan Yücel Çelibilek, daha önce fiyatlarda yüzde 40 indirim yapacaklarını söylediğini hatırlatarak bu oranı yüzde elli yaptıklarını kaydetti.

“Kadastral parseli tamamı ölçülen arsaların tapularını size vereceğim. Sözümüz % 40 ucuz vermekti. Bu % 40’a, % 10 daha ekleyelim biz hemşerilerimizin fiyatını %50 aşağı çekelim dedik” diye konuşan Çelikbilek, “Şu anda İstanbul’da olmayan Türkiye’de olmayan bir şeyi Beykoz Belediyesi yapıyor.” dedi.Hiçbir insanın buradan gitmesini istemiyoruz.

“Bizim kimsenin malında mülkünde gözümüz yok. Bu on köy 6 mahalleyle alakalı bize gelenler oldu. Devletin gönderdiği yazıda süre var. Bana güvenin bu süre geçse bile başvurunu yapma, biz senin haklarını koruyacağız.” 
dediğini hatırlatan Çelikbilek, 1500 kişinin yerlerini Milli Emlak’tan satın aldığını buna mukabil, Biz bu devletin sizi sokakta bırakmayacağını söyledik, anlattık. Devletimize, kadrolara itibar edin. Bu kadar korkak ve şüpheci olmayın. Sizin zararınız benim zararım, sizin karınız benim karımdır düsturuyla gidiyorum” dedi.

Parsel sayılarıyla ilgili ayrıntı veren Çelikbilek; “Kısa mesafe koruma alanı içinde olan 1641 adet parselimiz var. 0-400 metre kare arasında olanların sayısı 203 adet, 401 ile 1000 metre kare arasında olanların sayısı 490 adet, 1001 ile 2000 metre kare olanların sayısı 545 adet,  2 binin üzerinde olanların sayısı ise 400 parselden ibarettir.Orta mesafe koruma alanı içinde olanların sayısı ise 400 e kadar olan 457, Bin metre kare olan 795, 2bin metre kare olanların sayısı 588, 2 binin üzerinde olan 344’tür.

Uzun mesafe alanında olanların sayısı 400 metre kare altında olanların 498, 1000 e kadar olanların 629, binle 2 bin arası 401, 2 binden fazla olanların 217’dir” 
dedi.Sadece Beykoz’a Özel Uygulama

Sadece Beykoz’a özel bir uygulama olduğuna dikkat çeken yapan Çelikbilek, “Biz fiyatlarda ne yaptık. Bin metre kare arsanız varsa şu anda bizden alsaydınız en düşük değer 80 lira, peşin almaya kalksaydınız bunun karşılığı 39 bin 680 lira.

Biz otomatikman 80 liralık fiyatı 40 liraya indirdik. Bir de peşin aldığınız için 400 metre karesine % 50 indirdiğimiz için fiyat 10 lira indi. Siz 19 bin 840 liraya arsayı bizden almış oluyorsunuz
” diyerek örnekler verdi.

Çelikbilek; “Hisseli tapu diye bir şey yok ne kadar ölçülürse o müstakil olarak alacak. Hiçbir ilçede olmayan bir şey yapıyoruz. Tayyip Erdoğan bana katkı verdi. Sadece Beykoz’a özel yapılan bir uygulamadır.

Beykoz Belediyesi internet sayfasına girerseniz parsel numarasını göstererek fiyatların tamamını öğrenebilirsiniz” 
dedi.Diğer yandan Beykoz Belediyesi Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde 2B Satış İşlemleri İle İlgili satış ofisi kurulduğunu da açıklayan Çelikbilek, 10 Şubat’tan itibaren işlemlere başladıklarını kaydetti.

3 farklı ödeme seçenek oluşturduk.

İlk olarak Gümüşsuyu Mahallesinde 2B hak sahiplerine tebligatları göndermeye başladıkları, tebligatların ekinde “Satış Bedeli Hesaplama Tablosu”nu gönderdiklerini kaydeden Başkan,3 farklı ödeme seçeneği oluşturduklarını, vatandaşların ister %10 indirim ile yarısı peşin yarısı taksitli, isterseniz tamamını taksitle alabileceğini söyledi.Tebligatlar ulaştıktan sonra vatandaşların (216) 538 83 27 numaralı telefonu saat 08:30 ile 24:00 saatleri içerisinde arayarak satış günü için randevu almaları istendi.

RAYİÇ BEDELİNİZİ BU LİNKİ TIKLAYARAK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ 

İşlemler için ne yapmak gerekiyor

Randevu tarihinde; vatandaşların nüfus kağıdı aslı ve fotokopisi, yerleşim yeri belgesi (ikametgah) ve 3 adet vesikalık fotoğraf ile tüzel başvuru yapacak kişiler için ise “Taşınmaz Tasarrufuna izinli olduğunu ve temsilcisini gösterir yetki belgesi ve imza sirküleri ile satış ofisine başvuru yapması gerekiyor.Satış ofisimizin giriş bölümünden sıra numarası alarak işleme başlanacak, sırası gelen vatandaşımızın devir satış sözleşmesi ilgili memur arkadaşımız tarafından yapılacaktır.

Bu sözleşme uyarınca tahakkuk eden tutarlar Belediyemiz veznesine ya da anlaşmalı bankalara ödendikten sonra ilçe tapu müdürlüğüne tarafımızdan tapu yazısı gönderilecek ve satış işlemi sonuçlanmış olacaktır. 2 hususa dikkat edilmesi gerekmektedir…

Tebligat yapılan vatandaşlarımızın tebligat tarihinde sonra 3 aylık süre içinde satış ofisimize başvurması gerekmektedir.

Ayrıca yoğunluk ve karışıklığa sebebiyet vermemek için Tebligat yapılmamış vatandaşlarımıza satış ofisimizde hizmet verilmeyecek yalnızca kurulan DANIŞMA bölümünden faydalanabileceklerdir.

2013 yılında Beykoz’da neler oldu?
Önceki 2013 yılında Beykoz’da neler oldu?
İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Sonraki İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu