Siyaset

Ravza Kavakçı, Beykoz teşkilatına teşekkür etti

Ravza Kavakçı, Beykoz teşkilatına teşekkür etti
04.07.2018 13:53
| | |
3785

Foto galeri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerinin ardından partisinin Beykoz teşkilatını ziyaret etti.

Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı'yı, Beykoz teşkilatını ziyareti sırasında İlçe Başkan Yardımcısı Deniz Soytemiz, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, Meclis Üyesi Gül Biçer ve Emine Ünlü ile teşkilat mensupları karşıladı.

İlçe Başkan Yardımcısı Soytemiz, Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan'a İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç'ın yurt dışında olması nedeniyle programa katılamadığını belirterek, selamlarını iletti.

"Bu sürece tanıklık etmek bizim için mutluluktur"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını ileterek konuşmasına başlayan Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, "Bu seçim öyle bir seçimdi ki belki bizler hayatta olmayacağız, torunlarımız tarih kitaplarında bugünleri okuduklarında benim büyüklerim bu seçimlerde çalışmışlardı diyecekler. Öyle bir seçim, öyle tarihi bir süreç yaşadık. 2015'te Milletvekili sıfatıyla hizmet etmeye başladıktan sonra 3 Genel Seçim, 3 Genel Başkan değişikliği, 3 hükümet, bir darbe girişimi sonuna da tatlı bir sistem değişikliği ekledik. Bereketli bir zaman oldu. Teşkilatlarımızla birlikte bu tarihi sürece tanıklık etmek bizim için mutluluktur." dedi.

AK Parti ailesinin bir parçası olmaktan ve Milletvekili sıfatıyla İstanbul'a hizmet etmekten mutluluk duyduğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı Kan, bu ailenin asıl kahramanlarının teşkilat mensupları olduğunu söyledi.

"Teşkilatlarımız asıl kahramanlarımızsınız"

Kan, "Recep Tayyip Erdoğan'ın Genel Başkan Yardımcısı sıfatıyla bir senedir vazife yapıyorum. O sıfata layık olmaya çalışmak büyük bir şeref, bunların yanı sıra böyle bir teşkilatın bir üyesi olmak gerçekten büyük bir şereftir. Bu davanın kahramanları çok, dahası gizli kahramanları da çok. Biz işin önde görünen tarafını yapıyoruz. Biliyorum ki bu davanın gerçek kahramanları sizlersiniz. İlçe, mahalle teşkilatlarımız, kapı kapı dolaşan, ev ziyaretlerini yapan, esnaf ziyaretlerini yapan, gece gündüz demeden, ramazan demeden siz teşkilatlarımız asıl kahramanlarımızsınız." ifadelerini kullandı.  

"Kadınlarımıza ayrı bir teşekkür etmek gerekir"

Kadın Genel Başkan Yardımcısı olmanın yanı sıra kadın kollarının kendileri için farklı bir öneme sahip olduğunu belirten Ravza Kavakçı Kan, "Hanımefendiler, hem evlerini idare ettiler, hem ailelerini idare etmeye çalıştılar, hem evdeki büyükleri idare etmeye çalıştılar, bir yandan da işlerini götürdüler. Onlara ayrı bir teşekkür etmek gerektiğini düşünüyorum. Evde bir iftar, sahur da iki akşam bitmeden yetişemedim." diye konuştu.

"Hükümetimiz kurulacak, Meclis Başkanımız seçilecek"

Yüksek Seçim Kurulu'nun bugün kesin sonuçları açıklayacağını, yasal süreç olarak 3 gün sonra Meclis'in yemin töreni için açılacağına işaret eden Ravza Kavakçı Kan, "Cumartesi yeni ve kıdemli Milletvekili kardeşlerimizle grup toplantımızı yapacağız. Ertesi gün Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk Cumhurbaşkanı olarak inşallah yemin törenleri gerçekleşecek. Ondan sonra hükümetimiz kurulacak, Meclis Başkanımız seçilecek. 15 Temmuz geliyor. İnsan hayatına karşı yapılmış darbe girişimidir. Şehitlerimizi rahmetle yad edeceğiz, gazilerimize şükranlarımızı ifade edeceğiz. Zaferimizi tekrar hatırlamış olacağız. Ondan sonra da 18 Ağustos'ta Büyük Kongremiz olacak. İlçelerde ve illerde yaşamış olduğumuz yenilenmeyi, Genel Merkezimizde de yaşamış olacağız." dedi.

Ziyaretin ardından Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Deniz Soytemiz, Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan'a Çeşm-i Bülbül hediye etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Ravza Kavakçı Kan, Cumhurbaşkanı, 27. Dönem Milletvekili, Seçim, Ziyaret, Teşekkür

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"