Ramazan bereketi Beykoz’dan deprem bölgesine uzandı

  • 0
  • 6191
Ramazan bereketi Beykoz’dan deprem bölgesine uzandı
Ramazan bereketi Beykoz’dan deprem bölgesine uzandı
Ramazan bereketi Beykoz’dan deprem bölgesine uzandı
Ramazan bereketi Beykoz’dan deprem bölgesine uzandı

Beykoz Belediyesi bu yıl ramazan bereketini deprem bölgesi ile paylaşacak. Beykoz’da bin, Kırıkhan’da 2 bin ve Akçadağ’da 500 kişi olmak üzere toplam 3500 kişiye iftar yemeği verecek.

On bir ayın sultanı Ramazan Beykoz ve Hatay’da kardeşlik ve dayanışma iklimiyle yaşanacak. Beykozlular sahilde kurulacak “Ramazan Çadırı”, “Kavacık Yaşam Merkezi” ve “Millet Sofrası”nda ağırlanırken, kardeş şehir Kırıkhan’da her akşam iftar yemeği ikramı, çocuk eğlenceleri ve söyleşiler yer alacak. 

Beykoz Belediyesi, Ramazan Ayı’nın güzelliklerinin bu yıl da toplumun tüm kesimleriyle yaşanması için halka açık iftar sofralarından geleneksel çocuk eğlencelerine, sevilen ilahiyatçılarla söyleşiler, konser ve dinletilerin yer aldığı programlara kadar bir dizi hazırlık yaptı. 

Her akşam 3 bin 500 kişilik iftar

Beykoz sahilinde kurulacak “Ramazan Çadırı”nda her akşam bin ilçe sakini aynı sofra etrafında oruç açmanın mutluluğunu yaşarken, Hatay Kırıkhan’da 2 bin, ilçenin diğer kardeş şehri Malatya Akçadağ’da ise bin 500 kişiye yemek ikramı yapılacak.

Ramazan Ayı’nın, Hatay Kırıkhan’da en güzel şekilde geçmesi için deprem sonrası geçici yaşam alanlarında kalan çocuk ve yetişkinlere yönelik etkinlikler sunulacak.

Hataylı çocuklar renkli gösterilerle eğlenirken yetişkinlere Ramazan söyleşileri yapılacak. 

Çocuk eğlenceleri, söyleşiler ve konserler

Ramazan Ayı boyunca Kavacık Yaşam Merkezi’nde her akşam çocuklar için geleneksel eğlenceler, sevilen ilahiyatçıların katıldığı söyleşiler, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Tasavvuf Müziği konserleri ve şiir dinletileri yer alacak.

Mustafa Karataş, Nihat Hatipoğlu, Saliha Erdim, Alişan Kapaklıkaya, Hayati İnanç, Sıtkı Arslanhan, Hatice Kübra Tongar, Merve Gülcemal,  Senai Demirci ve Ekrem Demirli ise farklı yönleriyle Ramazan’ı anlatacak.

Çocuklar için Karagöz Hacivat, palyaço ve vantrolog gösterileri, yüz boyama ve karikatür aktiviteleri yapılacak.

Ahmet Özhan, Aykut Kuşkaya, Feyzullah Çelebi, Ömer Karaoğlu, Eşref Ziya konserler, Dursun Ali Erzincanlı ve Serdar Tuncer de şiir dinletileri sunacak.

“Millet Sofrası”nda iftar zamanı 

 Beykoz’daki ihtiyaç sahiplerine evde sıcak hizmeti sağlayan, haftanın 7 günü çorba ikramıyla gönülleri ısıtan “Millet Sofrası” ise yetim,  öksüz, engelli ilçe sakinleriyle şehit ve gazi ailelerini iftar sofralarında ağırlayacak.

Kardeşliğin sıcaklığı ve paylaşmanın bereketinin yaşanacağı sofralara katkıda bulunmak isteyen hayırseverler “Millet Sofrası”na bağışta bulunabilecek.

Lokma ikramı

Teravih namazı için camilerde buluşacak vatandaşlara ise namaz çıkışı lokma ve çay ikramı yapılacak.

Haber Merkezi

Beykoz Belediye Meclisinin AK Partili üyesi istifa etti
Önceki Beykoz Belediye Meclisinin AK Partili üyesi istifa etti
CHP Beykoz Adayı Köseler Murat Aydın’ı ziyaret edecek
Sonraki CHP Beykoz Adayı Köseler Murat Aydın’ı ziyaret edecek
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz