Kültür

Raif Öztürk Bediüzzaman Belgeseli’nde

Raif Öztürk Bediüzzaman Belgeseli’nde
2014.07.26 00:00
| | |
8513

Dost Beykoz yazarı A. Raif Öztürk’ünde canlandırmalarında rol aldığı Bediüzzaman Said Nursi belgeselinin çekimleri tamamlandı.

Türk Prodüksiyon firması Stüdyo 24 Saat, merkezi Katar'da bulunan El Cezire belgesel kanalı için, Bediüzzaman Said Nursi'yi anlatan 2 bölümlük belgeselin çekimlerini tamamladı.

Ön hazırlıkları 8 ay süren belgeselde Türkiye ve yurtdışından özel olarak belgesel için davet edilen uzmanlarla röportajlar yapıldı, el yazması belgeler kullanıldı ve canlandırmalara yer verildi.

Çocukluğunu, delikanlılığını, gençliğini ve yaşlılığını 4 ayrı oyuncunun canlandırdığı dramalar, Çatalca, Rüstempaşa medresesi, Kavacık'taki Hasan Yavuz Camii, Tarabya ve İstanbul’un değişik iç mekânlarında çekilirken, canlandırmalarda Dost Beykoz yazarı A. Raif Öztürk’te rol aldı.

Danışmanlığını İstanbul İlim ve Kültür Vakfının yaptığı belgeselin kurgu aşamasına geldiği ve seslendirmelerin Ürdün'de yapılacağı belirtildi.

Stüdyo 24 Saat;  El Cezire belgesel kanalı için daha önce de Hz. Mevlana, Türk Vakıf Kültürü ve Mehteri anlatan programlar hazırlamıştı.

Firma yetkilileri tüm Arap dünyası ile Avrupa ve Amerika'da toplam bir milyarı aşkın izleyiciye hitap eden El Cezire Belgesel kanalında, bize ait değerleri anlatmanın ciddi bir sorumluluk olduğunu ifade ediyorlar.

Programın Temmuz ayında tamamlanarak kanala teslim edilmesi planlanıyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Bediüzzaman belgesel, Raif Öztürk

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"