Rahmet Dili-Yorum

  • 18.10.2021 09:46
  • Okunma: 2059 kez

Şeref KAÇMAZ


Ülkemizin Siyasi tarihinde mümtaz bir şahsiyet olarak yerini alan, siyaset ve devlet adamı, sadık bir dava adamı...

Erbakan Hocamızın başlattığı Kıbrıs Zaferinin İç İşleri Bakanı, Erbakan hocamızın 1977 de başlattığı Sanayi hamlesinin Sanayi ve Teknoloji Bakanı, defalarca Milletin Vekilliğini yapan, çoğu zaman kamera arkasında olmasına rağmen, Milli Görüş Hareketinin her dönemde 2 numaralı ismi olan, disiplinli ve teşkilatçı karakteri ile hem sevilen hem de çekinilen, davası adına ilkelerine bağlı, temel esaslardan ödün vermeyen tavizsiz ve sert mizacı nedeni ile davasına sadakatle bağlı olanların sevdiği ve saydığı, davasında yalpa yapanların çekindiği, her bölünmede hedef gösterilen ama her defasında haklı olduğu anlaşılan feraset sahibi, Milli Görüş Hareketinin Erbakan Hocamızdan sonraki Lideri, Merhum Oğuzhan Asiltürk abimizi Rahmet ve minnetle anıyorum. Allah CC Hz.leri Rahmeti ile muamele eylesin, Mekanı Cennet, derecesi Ali olsun inşallah.

1987 yılından bu yana Milli Görüş teşkilatlarında bir çok defa bir çok eğitimciden çok çeşitli eğitimler aldım, disiplinli, daha disiplini, en disiplinli denecek hocalarımız oldu, ama hiç birisi Oğuzhan abimizin disiplinli teşkilatçılığının yanına bile yaklaşamadı desek abartılı olmaz. Bir dersin öncesinden sonrasına ve işleyişine kadar Oğuzhan abinin dersi olduğu her halinden belli olurdu. Oğuzhan abimizin, Erbakan hocamızın sağlığında ve vefatından sonra Liderlik döneminde herkese örnek olacak söz ve davranışlarını, kritik kararlarını ve uygulamalarını, anılarını, yakın mesai arkadaşlarından derleyip kitaplaştıracak ve Milletimizin bilgisine sunacak birileri inşallah kısa zamanda ortaya çıkar ve böyle bir çalışma yaparlar.

Vatanına Milletine hizmet eden bir çok siyaset ve devlet adamında olduğu gibi Oğuzhan abinin de hakkında aslı astarı olmayan yalan ve iftiralar ortaya atıldı. Bunları söyleyenler Oğuzhan abiyle nasıl helalleşeceklerini oturup kara kara düşünsünler, artık çok geç…

Oğuzhan abi aynı zamanda Saadet Partisi YİK Başkanı idi. Oğuzhan abiden sonra parti YİK başkanlığına Temel bey seçildi. Tüzüğe göre YİK, Eski Genel başkanlar ve devlet adamlarından oluşup, partinin tüzüğe uygun çalışmaları hakkında tavsiye kararları alması, bir nevi parti yönetimini denetlemesi ön görülüyor. YİK başkanı Temel bey seçildiğine göre, kendi kendini denetlemeyeceği için etik olarak Parti Genel başkanlığını bırakıyor mu? diye bir soru da akıllara geliyor tabi. Temel beyin, Tayyip beye tek adamlık hakkında söylediği sözleri düşünürsek, bu konuda nasıl davranacağını tahmin etmek zor değil.

Parti YİK başkanı belli oldu, ancak ondan çok daha önemli bir makam var ki henüz koltuk boş.         

Oğuzhan abimiz, Parti başkanına bağlı YİK başkanlığından çok daha önemli, Milli Görüş Hareketinin Amiral Gemisi olarak Milli Görüş Vakfını kurmuş ve Saadet Partisi de dahil bütün Milkoların en üst karar organı olarak, Milli Görüş Hareketi Liderliği makamı da olan Milli Görüş Vakfı Başkanlığını ihdas etmişti. Bu yapı bütün Milli Görüş kuruluşlarını da kucaklayacak ve geleceğe yönelik tartışmaları da kökten çözecek otoritenin de merkezini belirlemiş oldu.

Yaşanabilir bir Türkiye’yi, Yeniden Büyük Türkiye’yi ve Yeni bir Dünya’yı kuracak, Yeryüzünde Hakkı ve Adaleti tesis edecek, ikinci Yalta toplantısını gerçekleştirecek, İslam Birliğini kuracak, Fatih Sultan Mehmet Han’ın emanetine sahip çıkarak Roma’nn Fethini yapacak ve bütün bunları bir hayal değil, gerçekten inanarak bir HEDEF olarak gören, Dünya’nın değişik bölgelerindeki ve Ülkemizdeki Milli Görüş kuruluşlarına liderlik yapacak MİLLİ GÖRÜŞ HAREKETİNİN yeni liderinin kim olacağı herkes tarafından merakla bekleniyor.

Dünya’nın en büyük disiplinli ve teşkilatlı sivil kuruluşu olan Milli Görüş Hareketinin, emperyalist ve siyonist zalimlere korku salan, mazlumlara umut olan, davası İslam, gayesi Allah CC rızası olan duruşunu, temsil edecek yeni liderinin hayırlısı ile seçilmesini temenni ediyorum. Merhum liderlerimiz Erbakan hocamıza ve Oğuzhan abimize Rahmet dili- YORUM.  

Adaletin Güçlü, Güçlünün de Adil Olduğu Bir Dünya’nın kurulması duası ile Allah’a emanet olunuz. 

Anahtar Kelimeler:

Yazarın Yazıları