Makaleler

Pusudaki kavram tehlikesi

16.07.2017 17:49
| | |
4831

Milleti bütünleştiren ve ayakta tutan doğru kavramlardır.

Siyasi görüş ve siyasi parti tercihleri birini değerine (karşıt) kılar. Ama (düşman) değildir. Bireyler arasında karşıt konumda olmanın saygı ve olgunlukla karşılandığı ortamlarda, mutluluk ve huzur içinde yaşam vardır.

Tüm siyasi farklılıkların milli çıkarlarımız etrafında yekvücut halinde birleştiği kutsal mertebe; vatanın ve milletin bütünlüğü, Ay Yıldızlı bayrağımız, ulusal kimlik ve kültürümüz gibi (siyaset üstü yüce değerlerimiz) ve birlikte barış içinde yaşamanın temel sırrıdır.

(düşman) ise vatanın ve milletin varlığına kast edenlerdir.

Kasti yaratılan kavram yanılgısı tehlikesine dikkat

Dış güçler tarafından ülkemiz üzerinde oynanan çeşitli tuzaklardan biri de iyi niyetli insanlarımız üzerinde yaratılmak istenen kavram karmaşasıdır.

Halkın en doğal ve saygın olan siyasi görüş ve parti tercih farklılıklarındaki demokratik hak olan karşıt olma kavramı bilinç dışına çıkartılarak onun yerine düşman kavramı yerleştirilmek istenmektedir.

Tüm siyasi farklılıkların milli menfaatlerimiz etrafında yek vücut halinde birleştiği siyaset üstü yüce değerler kavramı halkımızın bilincinin dışına atılmak ve toplumun değer yargılarından yok edilmek istenmektedir.

Dış güçlerin içimize sızdırdıkları ajanlar tarafından kasıtlı yaratılmak istenen kavram yanılgılarının yaygınlaşması takdirinde; bir kısım halkımızın kendisinden olmayana düşman gözü ile bakacağı tehlikeli bir sürecin eşiğindeyiz.

Halk eğitimine çok ihtiyaç var

Siyasi parti tercihlerinin herkesin saygın demokratik hak ve özgürlüğü olduğu ve bilhassa tüm siyasi farklılıkları milli menfaatlerimiz etrafında yekvücut halinde birleştiren siyaset üstü yüce değerler kavramının halkımızın bilincinde egemen kılınması kaçınılmazdır. Bu doğrultuda sorumluluğunu idrak eden herkese görev düşmektedir. 

Anahtar Kelimeler: Pusu, Kavram, Tehlike, Millet, Karmaşa

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"