Proje BİSK’ten, destek Yücel Çelikbilek’ten

  • Güncelleme: 03.03.2015 20:48
  • Okunma: 5164 kez
  • Yorum: 0
Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK) Yönetim Kurulu Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i makamında ziyaret etti.
Proje BİSK’ten, destek Yücel Çelikbilek’ten

Abdullah Yümsel ve beraberindeki 18 temsilci ile gerçekleşen ziyaret son derece olumlu bir havada geçti. Ziyaret saatine az bir zaman kala Beykoz Korosunda yaşanan talihsiz ağaç devrilme hadisesi ve iki vatandaşımızın vefatı dolayısı ile planlanan ziyaret 1 saatlik gecikme ile yapıldı. Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Abdullah Yümsel, olay yerinden gelen Yücel Çelikbilek'ten kısaca bilgi aldıktan sonra BİSK adına hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah'tan rahmet dileklerini iletti.

 Beykoz Kulüpler Birliğinin yeni Başkanı Abdullah Yümsel yedi buçuk yıllık aradan sonra tekrar görev almaktan mutlu olduğunu ifade ederken, "Ben ve arkadaşlarımın kafasında düşünce, proje bazında birçok yenilikler var. İnşallah bunları zamanla kamuoyu ile paylaşacağız ve de sayın Başkanımıza da sunacağız. Beykoz Kulüpler Birliği ve ilçe spor kulüpleri olarak yükümüzün ağır olduğunu biliyoruz. Beykoz İlçesini de etkileyen son yıllardaki ismini anmak istemediğim madde başta olmak üzere gençlerimiz bu tür kötü alışkanlıklardan kurtarabilmek, bunlara bulaşmalarını engellemek için yoğun bir mesai harcamak zorundayız " şeklinde konuştu.

 Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye olarak ilçeye sundukları sportif katkılar ile ilgili bilgileri aktarması için sözü Başkan Yardımcılarından ve de Beykoz Belediyespor Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu'na verdi.

Başkan Yardımcısı Kaşıtoğlu, öncelikle Abdullah Yümel'e yeni görevinde başarılar diledikten sonra Kulüp temsilcileri ile bir arada bulunmaktan mutlu olduklarını söyledi ve ardından Beykoz Belediye Başkanığı olarak bu güne değin ilçe spor kulüplerine yaptıkları yardımlar hakkında bilgi aktarımında bulundu.

Kaşıtoğlu, "Beykoz Belediyesi olarak imkanlar ölçüsünde, şartlarımız el verdiğince kulüplere yardımlarda bulunduk ve de bundan sonra da bulunmaya devam edeceğiz. Ben de bir kulüp başkanı olarak sizlerin neler yaşadığınızı, ne tür sıkıntılar içerisinde olduğunuzu yakından biliyorum. 2013 döneminde Beykoz Belediesi olarak ilçe spor kulüplerine toplamda 118.500 liralık bir yardımda bulunduk, 2014 yılının ilk 8 ayındaki bu rakam ise 320 bin lirayı buldu. Çeşitli kategorilerde takımları olan kulüpler bu kategoriler de dikkate alınmak sureti ile 7 bin 500 lira ile 30 bin lira arasında bir yardımda bulunma kararı alındı, Belediye Meclisimiz ve komisoynlarımızdan geçti. Önümüzdeki günlerde kulüp hesaplarına aktarım gerçekleşecek. İmkânlarımız arttığı müddetçe yardım miktarlarında da artışlar olmaya devam edecek" şeklinde konuştu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, değişik projeler ile kendilerine müracaat edilmesi halinde her türlü desteği vereceklerinin altını çizdi. Başkan Çelikbilek, "Bu kapsamda Beykoz Stadının tamamen yıkılıp yeni bir proje kapsamında çok daha güzel, ayrıntılı yapılacağını söylemek isterim. Şahinkaya'daki Beykoz Arena Projemizde çalışmalar devam etmekte, Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksinin Kapalı Yüzme Havuzunun da devreye girmesi ile ortaa büyük bir işletim masrafı, külfeti çıkmaktaydı. Kadir Topbaş Başkanımıza burasını devretmek istediğimizi söyledik, kendisi de  çok da severek isteyerek bu konuya onay vermedi.

Bizim Beykoz Belediyesi olarak üzerimizden 2 milyon masraf kalktı. Soğuksu Spor Kulüp Binamızı etrafındaki düzenlemeler ile yeniden yaptık, burasının bir bölümünü hanımların spor yapabilmesi için ayırdık. Yine Yenimahalle'deki Kültür Merkezimizin bir bölümünü de aynı şekilde hanımlara ayıracağız. Kavacıkspor Sahası ile ilgili Büyükşehir Belediyesmiz nezdinde girişimlerde bulunduk, neticeyi bekliyoruz. Burasını belkide diğer erlerde yani Beykoz ve Paşabahçe Stadlarında olduğu gibi biz üzerimize alabiliriz. Anadolu Kavağında Spor alanı olarak kullanılabilecek yeri biz Büyükşehire daha önceleri devretmiştik, geri alma konusunda girişimlerimiz olacak." diye konuştu.

Beykozluların değişik noktalardaki yürüyüş etkinliklerinde 2-3 bin kişilik bir katılımla buluştuturulabileceğini öneren Başkan Çelikbilek, "Bizler Beykoz Belediyesi olarak bu etkinlikler olduğu anda her anlamda katkı sunmaya hazırız. Tişortta veririz, kahvaltılarınıda çorbalarını da ikram ederiz yeter ki sizler bu işe yoğunlaşın. Beykoz bu etkinlik için son derece elverişli alanlara sahip. Kulüpleri sadece antrenman-maç düşüncesi ile aktivite yaşar halde tutmayın, onlara zaman, zaman bilgi aktaymlarında, konularında uzmanların gelip derse vereceği alanlar açın. Nezaketi, görgü kurallarını, geleneklerini, dini bilgileri onlara sunabilecek ortamlar yaratın. Mesela geçen sene çevre temizliği etkinlikleri yapmıştınız, hatta biz bunu gerçekleştiren kulüplere maddi anlamda da katkılar aktarmış idik. Yeter ki bizlere projeleriniz ile gelin, biz gereğini yaparız" diye konuştu.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz