Makaleler

Profesör’den tokat gibi cevap

2014.07.21 00:00
| | |
17112

Lafı eğip bükmeye hiç gerek yok. Diplomatik nezaket safsatalarını da dinozorlara bırakalım, hele şimdi hiç çekilmez. İnsani yardım gemilerinde yer alan gönüllülere terörist benzetmesi yapıp İsrail’e arka çıkan çakma aydınlarımızı da geçelim; zira soysuz İsrail’in ürettiği soysuz tohumlardan hiçbir farkları yok.

Yaşananlar gösteriyor ki İsrail, Kutlu Peygamber (S.A.V.)’in bir Hadis-i Şerifi’nde buyurduğu sonuna pervasızca ilerliyor. Ağaçların, canlı cansız mahlûkların Yahudilerin yaptığı alçaklıklara dayanamayıp,“Ey Müslüman benim arkama da bir Yahudi saklandı, gel onu öldür” diyeceği günlere...

Bu Hadis-i Şerif’le ilgili “Ashabı Kiram’dan sonra Türkler gibi İslamiyet’e kimse hizmet etmemiştir” sözlerinin sahibi Medineli Hacı Osman Efendi’nin (ra) bir sohbet ortamında şunları söylediği rivayet edilir; “ABD ile Türkler Amik Ovası’nda savaşacak. Çok kanlı geçecek olan bu savaşta Türk ordusu galip gelecek ve Türkler buradan İsrail’in üzerine yürüyecek. İşte o zaman Hz. Peygamber (SAV) efendimizin buyurduğu Hadis-i Şerif gerçekleşmeye başlayacak. Yahudi ağacı denen Gargat ağacının dışında bütün ağaçlar hatta taşlar Yahudilerin yaptığı zulümler sonucunda dile gelerek ‘Ey Müslüman, ey Allah’ın kulu arkamda bir Yahudi var gel onu öldür’ diyecek.”  

Yahudi Profesör’den tokat gibi cevap!

Yahudi Profesör Norman Finkelstein’İn Kanada’nın Ontario eyaletinde bulunan Waterloo Üniversitesi’nde verdiği konferansta Yahudi asıllı bir kız öğrenciyle yaşadığı diyalog dikkatimi çekti. Paylaşım sitelerinde dolaşan videoyu sağ olsun bizim gençler izletti.

Profesörün Yahudilere 2. Dünya Savaşı’nda uygulanan soykırıma yeterli saygı göstermediğini dile getiren yine Yahudi bir kız öğrencinin gözyaşlarıyla başlayan videoda geçen konuşma başta Oray Eğin olmak üzere bizim çakma dönmelere de kapak olacak türden.

Yahudi kız öğrenci Profesör Finkelstein’e sunduğu konferansın başından beri Yahudilerle Nazileri kıyaslamasının hem soykırıma uğramış Yahudiler açısından, hem de Almanlar açısından üzüntü verici ve incitici olduğunu ağlamaklı bir ses tonuyla ifade ettikten sonra Yahudi Profesör kontrolünü kaybediyor: “Hem anne hem de baba tarafından ailemin her bir üyesi Naziler tarafından tek tek katledildi. İsrail’in Filistin’e karşı işlediği savaş suçlarına suskun kalmayacağım. Onların zulmünden ve işkencesinden daha fenasını düşünemiyorum. Yaptıkları bu kıyımdan, bu vahşetten; Filistinlilerin tüm yaşam alanlarını tahrip etmelerinden ve tüm bu suçlarını kendi maruz kaldıkları zulümlerle haklı çıkarmaya çalışmalarından daha aşağılık bir şey düşünemiyorum. İşte sizin döktüğünüz bu timsah gözyaşlarını bu yüzden reddediyorum. Bundan böyle bu timsah gözyaşlarıyla sindirilmeyi ve kandırılmayı reddediyorum. Eğer sende gerçekten bir kalp olsaydı bugün Filistinliler için ağlayabilirdin.”  Bu sözlerin üzerine söylenebilecek çok fazla bir şey olduğunu düşünen varsa buyursun…

Vesselam…

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"