Siyaset

Prof. Hüseyin Öztürk projelerini anlattı

Prof. Hüseyin Öztürk projelerini anlattı
2014.08.31 00:00
| | |
6257

CHP Beykoz Belediye Başkanı Aday Adayı Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.

Dost Beykoz’a ailesi ile birlikte vermiş olduğu röportaj sonrası siyaseten tartışılan isimler arasına giren CHP Belediye Başkanı Aday AdayıProf. Dr. Hüseyin Öztürk, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Paşabahçe Spor Kulübü Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında kendisi ve siyasi bakış acısıyla ilgili bilgi veren Prof. Hüseyin Öztürk, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz'a aday olacağını söylediğinde, kendisinin de ona, "Ben de adayım, hayırlı olsun" yanıtını verdiğini söyledi.

Son günlerdeki en önemli konu olan rayiç bedellerle ilgili de konuşan Prof. Öztürk, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i de eleştirerek, "Belediye Başkanı, bu 9 proje alanının fiyatlarının yüksek çıkmasını istiyor ama öte yandan da açıklanan rayiç bedellerini düşürmek için çalışacağını söylüyor. Bu bir çelişkidir" diye konuştu.

Düzenlenen basın toplantısında, eşi Aysun Öztürk, mali müşavir İbrahim Deniz, üst düzey yönetici Murat Gökhan Ofluoğlu, esnaf Adnan HepgülEmin Akbayır ve Erdoğan Karadeniz de Prof. Öztürk'e eşlik etti. Kahvaltı ikramının yapıldığı toplantıda, Beykozyerel basının tamamı hazır bulundu.

Beykoz Belediyesi'ne yönelik eleştirilerle söze başlayan CHP Aday Adayı Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, ilçenin sayfiye yeri olmasını istemediğini, yeni konut stoklarının oluşturulabileceğini ancak bunun 'sosyal demokrat bir anlayışla' yapılmasının gerektiğini vurguladı. Beykoz'daki ulaşım sorununa da dikkat çeken Prof. Öztürk, özellikle çağın en önemli ürünü olan 'raylı sistemin' ilçeye kazandırılamamasını eleştirdi. Alt yapı konusuna da önem verilmediğinin altını çizen Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, çevre konusunda Belediye'nin nitelikli işler çıkaramadığını söyledi. Bundan tam 13 yıl önce "1998 Beykoz İlçesi Çevre Sorunları Sempozyumu" adlı bir seminer düzenlediklerini ve kitaplaştırdıklarını hatırlatan Prof. Öztürk, hava ve su kirliliği üzerine yaptıkları bilimsel çalışmalarının bugün bile kaynak olarak kullanıldığına dikkat çekti.

Belediye Başkanı olması halinde, ekibiyle birlikte ilçeyi 'Kültür-Eğitim ve Sanat Merkezi’haline getireceklerini dile getiren CHP Beykoz Belediye Başkanı Aday Adayı Prof. Hüseyin Öztürk"Özellikle deniz ile ilgili sektörün, Beykozlular için önemli bir gelir kaynağı olacağını düşünüyorum" dedi. 

Yücel Çelikbilek'in Meclis konuşmalarına da gönderme yapan CHP Beykoz Belediye Başkanı Aday Adayı Prof. Dr. Hüseyin Öztürk"Belediye Başkanı diyor ki özetle: 'Bu arsaların fiyatı yüksek olsun ki, rayiçten ben vatandaşa satayım, Belediye emlak değeri üzerinden devlete ödeyeyim, aradan para kazanayım' diyor. Belediye Başkanı, Cuma günü yapılan Meclis oturumunda açıkça bunu söyledi. Belediye Başkanı 9 proje alanını pahalıya satacağını söylerken, diğer yandan da devletin açıkladığı rayiç bedelleri düşürmek için çalışacağını söyledi. Bu bir çelişkidir" diye konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Belediye Başkan Adayı, Beykoz, Prof. Dr. Hüseyin Öztürk

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"