Kültür

Prof. Faruk Şen, dostlarını Kanlıca’da ağırladı

Prof. Faruk Şen, dostlarını Kanlıca’da ağırladı
2014.09.22 00:00
| | |
9011

Türkiye-Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen, dostlarını Kanlıca'da bulunan Boğaz manzaralı malikânesinde ağırladı.

İşadamlarından bürokratlara, yerel yöneticilerden gazetecilere, akademisyenlere ve sanatçılara kadar pek çok konuğun davetli olduğu günde, Prof. Faruk Şen'e Psikiyatr Doktor eşi İnci Şen eşlik etti. Pazar gününü boğaz manzarası eşliğinde geçiren konuklar, Dr. İnci Şen'in elleriyle hazırladığı birbirinden lezzetli zeytinyağlı yemeklerden tattılar ve uzun uzun sohbet ettiler.

Prof. Dr. Faruk Şen'in eşi Dr. İnci Şen ile birlikte verdiği yemek davetine, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve eşi Çiğdem Kılıç, Hürriyet Gazetesi Yazarı ve Gazeteci Yalçın BayerCihan Haber Ajansı Genel Müdürü Abdülhamit Bilici, Bugün TV Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros, BDC ve Nişantaşı Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, Türk Araştırmacı Yazar Orhan Karaveli, Aydın Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanı Veliddin Kırlı, Kavram Dershaneleri Kurucu Müdürü ve Kavram Meslek Yüksekokulu Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Durmuş, Emekli Albay Hannan Şayan, Avrupa Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Özpolat, Ressam Zeki Arslan, Uzman Dr. Sema Eren, Türk Soprano Romalı Perihan (Perihan Benli), Ressam Gündüz Karul, Turizm Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Varlıer, Kıbrıslı İşkadını Sıdıka Atalay, Opera İkizleri Didem ve Sinem Balık kardeşler ila Kanlıca’nın tanınmış simalarından Ümit Nur ve Gönül Uçar katıldı. Müzisyen Tanju Durman'in klasik batı eserlerini seslendirdiği davette, Yeni Mahalleli Dönerci Mehmet Usta da kendi hazırladığı döneri konuklara sundu.

Dost Beykoz'un özel sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Faruk Şen ise eşi Dr. İnci Şen ile birlikte, aile yadigarı malikanesinde dostlarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Uzun yıllar Almanya'da yaşamasına rağmen Beykoz Kanlıca'nın çok özel bir yer olduğunu ifade eden Prof. Şen, yaşadığı yer olan Kanlıca'yı 'Dünyanın En Güzel Yeri' olarak tasvir etti. Eşi Dr. İnci Şen ile 20 yıldır tanışıklığının bulunduğunu ve 12 yıldır da evli olduğunu anlatan TAVAK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen, eşiyle ev yaşamı dışında sosyal hayatta da uyumlu ve üretken bir çift olduklarını kaydetti.   

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Prof. Dr. Faruk Şen, İnci Şen, Kanlıca, Ali Kılıç, Yalçın Bayer, Abdülhamit Bilici, Tarık Toros, Ali Güreli, TAVAK

reklam
2 Yorum
Kerem Kaşıtoğlu23.09.2014 16:12:05

Sayın Yetkili, yerel basının haber sıkıntısı olmaz. hemde Beykoz gibi bir ilçe de kesinlikle haber sıkıntısı yaşanmaz. yukarıda geçen davetin haber niteliği neresindedir. Bu neyin haberidir? www.dostbeykoz.com sitesini takip edenlere bunu açıklamalısınız. Saygılarımla,

BEYKOZLU23.09.2014 15:03:43

bir sorarmısınız bunları beykoz a ve kanlıca ya bir faydaları varmı bunlar zenginlerin. kendi cevresinden başka kimselere hele beykoz lulara faydası yoktur.konuklarda kaç tane beykoz lu var.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"