Prof. Bekaroğlu işe Beykoz'dan başladı

  • Güncelleme: 09.01.2012 00:11
  • Okunma: 5905 kez
  • Yorum: 0
Halkın Sesi Partisi’nin Genel Başkan Yardımcılığı görevinden, İstanbul İl Başkanlığı görevine atanan eski milletvekillerinden Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, HAS Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.
Prof. Bekaroğlu işe Beykoz'dan başladı

Teşkilatlanma çalışmalarına hız veren HAS Parti, İl Başkanı Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu’nun ziyareti Beykoz İlçe Başkanlık Binası'nda gerçekleşti.

HAS Parti Beykoz İlçe Başkanı Tahsin Torun, İl Yönetim Kurulu Üyesi Salih Birinci ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda partilinin hazır bulunduğu toplantıda, İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu partisinin yapılanma çalışmaları hakkında yerel basına bilgi vererek, kendisine yöneltilen soruları cavapladı.

İlçelerdeki eksiklikleri gidermek amacıyla yapılanma çalışmalarına başladıklarını belirten İl Başkanı Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu; “Bu geçirmiş olduğumuz seçim dönemin de hazırlıksız yakalandık. Bir sonraki seçim için uzun bir süre var. Bu sürede partimiz yeniden yapılanması için neler yapılması gerekiyorsa yapacağız. Genel Başkan Yardımcılığı görevinden, İstanbul İl Başkanlığı görevine getirildim. İstanbul İl Başkanlığı çok önemli bir görev. Bir siyasi parti İstanbul’da başarısını arttır ise, Türkiye’de iktidar olur.” şeklinde konuştu.

Haksızlığa karşı durmayı şiar edinmiş bir partiyiz

HAS Parti’ye olan katılım ve teveccüh artarak büyümektedir. 12 Haziran seçimlerinde bize oy veren binlerce insanı aktif siyasete davet etmeliyiz diyen Mehmet Bekaroğlu; “HAS Parti bir medeniyet siyaseti yürütmekte ve bu siyaset ülkemizin kurtuluşu olacaktır. Halk bize bir dönem daha bekleyin diyerek bir sonraki iktidarı işaret etmiştir. Oysa ihtiyat akçesi olarak dahi HAS Parti’ye oy verilebilirdi. Yine de bu teveccüh inandığımız davayı ısrarla diretmekte yeterlidir. Çok zor şartlarda siyaset yapan bir grup davacıyız. Adil olmayan düzene itirazımız var!... Kötülüğün karşısında inandığımız şeyleri dilimizle söyleriz, dilimizle olmazsa elimizle düzeltmeye çalışırız. Biz haksızlığa karşı durmayı şiar edinmiş bir partiyiz.” ifadelerini kullandı.

İstanbul’a yabancı olmadığını bir dönem Saadet Partisi’nden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu hatırlatan Mehmet Bekaroğlu; “İstanbul’un sorunlarını biliyorum. Bize HAS Parti’nin sesini İstanbul’dan yükseltme görevi verildi. Bunun içinde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.” dedi.

Muhalefet, muhalefet yapamıyor…

İktidarı eleştirecek bir muhalefet oluşmadığını ve muhalefetin yok denecek kadar kötü olduğunu vurgulayan Mehmet Bekaroğlu; “ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş vatandaşa otobüslerin rengini soruyor nasıl olsun diye. Böyle önemsiz sorular soruluyor vatandaşa, depremi sormuyor. İstanbul ile ilgili alınacak kararları sormuyor. Halkımızla dalga geçiyor. Biz Halkın sesi Partisi olarak iddialıyız. Önümüzdeki dönemde İstanbul’da çok ciddi bir muhalefet yapacağız. Hem Büyükşehir Belediyesi’ni, hem de ilçe belediyelerini ciddi şekilde sorgulayacağız. Üsküdar Belediyesi’ne Üsküdar Meydanı’nın bu hali ne diye soracağız. Suyu kaça mal edip, kaça satıyorsun diye soracağız. Halkın Sesi Partisi olarak sesimizi yükselteceğiz.” şeklinde konuştu.

AK Parti’nin çıkışını tamamlayıp inişe geçtiğini belirten Bekaroğulları son olarak, AK Parti artık iktidarlığını korumaya çalışıyor. Biz muhalefet nasıl yapılır onlara göstereceğiz diyerek konuşmasını bitirdi.

Beykoz yerel basının sorularını da yanıtlayan Bekaroğulları, partilerine katılan üyelerine rozet taktı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: HAS Parti, Mehmet Bekaroğlu

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz