Primi yatırıldığı gün işten çıkarıldı

  • 0
  • 8390
Primi yatırıldığı gün işten çıkarıldı

16 yıllık Akbank çalışanı Önder Karaçay, Beykoz Şube Müdürü görevini yürütürken bir anda işinden oldu. Banka, Karaçay’a sabah maaşıyla birlikte performans primini yatırdı. Aynı günün akşamı ise ‘performans düşüklüğü’ gerekçesiyle işten çıkardı.

Akbank Beykoz Şube Müdürü olan Önder Karaçay’a sabah “performans primi” yatırıldı, aynı günün akşamı ise “performans düşüklüğü” nedeniyle iş akdinin feshedildiği bildirildi.

Prim yatırıldığı gün işten çıkarıldı

Olay 12 Eylül 2012 günü yaşandı. Her sabah olduğu gibi işine giden Akbank Beykoz Şube Müdürü Önder Karaçay, hesabına aylık maaşıyla birlikte 6 aylık performans priminin yatırıldığını gördü. Daha sonra ilginç bir olay yaşandı. Önder Karaçay’a, Akbank Ümraniye Bölge Müdürlüğü tarafından iş sözleşmesinin sona erdirildiği akşam üstü 18.00 gibi yazılı olarak bildirildi. Bildiride, “Yönetim kurulumuzun kararı ile performans hedefleri ve diğer konulardaki yetersiz gelişmeler nedeniyle 4857 sayılı İş Kanunu’nun 17. ve 18. maddeleri gereğince, ihbar sürenize ait ücretiniz ve kıdem tazminatınız ödenmek suretiyle bankamızla olan iş sözleşmeniz sona erdirilmiştir” denildi.
 
Haber Merkezi
Kavacık Et & Mangal’da her şey kilo ile
Önceki Kavacık Et & Mangal’da her şey kilo ile
İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Sonraki İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz