Popülarite başarıya dönecek mi?

  • Güncelleme: 01.03.2015 14:41
  • Okunma: 6875 kez
  • Yorum: 0
Tek Rumeli TV, Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün çalışmalarını masaya yatırdı
Popülarite başarıya dönecek mi?

Dernek Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu iki sporcusu ile birlikte konuk olduğu “Mehmet Çelik ile Spor Penceresi” programında sorulara cevap verdi.

Başkan Kaşıtoğlu, Beykoz Belediyesi Tekvando Takımı Antrenörü Osman Günaçtı, Türkiye Şampiyonu sporculardan Tekvandoda Zeliha Durmuş ve boksta Emre Kalaman’ın konuk olduğu canlı yayın programına telefonla bağlanan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te amatör spora vermiş oldukları desteği anlattı.

Amatör kulüplere maddi yardım yapıyoruz

Belediyelerin spora maddi kaynak aktarımı ile ilgili kanun çıkmadan bir anlamda risk alarak amatör spora destek verdiklerini ifade eden Başkan Çelikbilek, Daha önceleri malzeme yardımı şeklinde başlatılan çalışmalarımız daha sonra kulüplerin ihtiyaçları da göz önünde tutularak maddi yardım şeklinde gerçekleşti. Bu konuda Belediye Meclisimizden karar çıkarıp yardımdabulunduk. Bu katkımızın ardından ise bizlerin bu konuda elini kolunu bağlayan sıkıntı yasa ile ortadan kalktı ve bundan böyle yasal zeminde bu yardımlarımız devam edecek. 2013 yılında yapacağımız yardım için çalışmalarımız devam etmekte" diye konuştu.

Çelikbilek’e yağlı güreş sorusu

Beykoz Belediyesi eski Başkanı Muharrem Ergün döneminde başlatılan Beykoz Çayırı’ndaki yağlı güreşler canlı yayın programında bir izleyicinin sorusu üzerine tekrar gündeme geldi.

Bunun üzerine Başkan Çelikbilek, “Biz eskiden Beykoz'da yağlı güreş organizasyonlarını birçok kez izledik. Şimdilerde yapılabilir mi denirse, Beykoz Çayırında fiziki anlamda ne tür bir düzenlemeye gidilip bir yağlı güreş organizasyonuna gidilebilir bu yönde araştırma yapılabilir" diye görüş belirtti.

Zeliha Durmuş….

Tek Rumeli Televizyonundaki “Mehmet Çelik ile Spor Penceresi” programında konuşan Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nün sporcularından Zeliha Durmuş, Tekvando Sporunun kendisi için vazgeçilmez bir anlamı olduğunu ifade ederek şu şekilde konuştu:

"Ben, abim ve ablam tekvando sporcusu olmak üzere Osman Günaçtı hocamızın yanına gittiğimizde benim yaşımın küçük olması nedeni ile ilk önce kabul edilmeme gibi bir durum ortaya çıkınca benim ne kadar istekli olduğumu gören Osman Hocam ile o günlerde yani 6 yaşlarında iken başlayan çalışmalarımız bugün 14 yılını doldurmakta. Bu süre zarfında hocamın bana ve gelişimime yaptığı katkı nedeni ile teşekkürlerimi iletmek isterim. Kariyerimde 4 kez üst üste olmak üzere İstanbul Şampiyonluğum, Türkiye şampiyonluğum ve üçüncülüklerim, Uluslararası turnuvalarda ikinciliğim bulunmakta. Hedefim Milli takıma girip Avrupa-Dünya ve Olimpiyatlarda bu forma ile mücadele edip madalyalar alabilmek."

Osman Günaçtı…

Tekvando Takımı Antrenörü Osman Günaçtı ise Beykoz’dan uluslararası boyutta şampiyon sporcular çıkarmak istediklerini ifade ederek; "Uzun yıllardır bu spor dalı ile uğraşmaktayım. Geçmişte Uluslararası arenalarda ülkemizi temsil etmiş biri olarak sonrasında tamamen tekvando sporundan başarılı, şampiyon sporcuların çıkması üzerine yoğunlaştı. Birçok öğrencim, sporcum Türkiye ve Uluslararası yarışmalarda madalya kazanma başarısı gösterdi. Ben Tekvando teknik kurullarında da görev yapmış biri isim olarak camiada-Çözücü- lakabı ile anılan biriyim. Her bir sporcunun ayrı arı özelliklerini ortaya çıkaran, teknik becerilerinin üstün taraflarını ön plana çıkarmaya çalışan, kas yapısının özelliklerini çok iyi ortaya çıkaran ve bu konuda müsabakalarda karşılaşılan rakipleri de bir diğer açıdan çözme özelliği ile bu unvan ile anılır oldum. Şimdi bu birikim ve tecrübelerimi Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde başarılı sporcuları ortaya çıkarmak anlamında değerlendirmekteyim" diye konuştu

Emre Kalaman

Ben Boks sporuna 1,5 yıl önce merak sardım ve antrenmanlara başladım. İki kardeş olarak Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde spor yapmaya, müsabakalara katılmaya başladık. Aslında daha küçük yaşlarda 5-6 yaşlarında boks sporu yapma düşüncesinde iken annemin daha küçük olmam nedeni ile itirazları ile bunu ileriki yıllara taşıdım.

Niyazi ve Alpaslan Hocalarımın antrenörlüğünde sıkı bir eğitimden geçip müsabakalara katıldım ve Türkiye Şampiyonluğuna ulaştım. Şimdilerde ailemden destek görmekteyim. Daha büyük hedeflerim var. İleride Milli takım düzeyinde başarılı bir sporcu olup Uluslararası müsabakalarda Dünya Şampiyonasında ve özellikle de Olimpiyatlarda milli formayı giymek istiyorum.

Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu ise yeni yönetim olarak göreve başladıkları andan itibaren Beykoz ilçesinde daha geniş kitlelerin spora katılması yönünde bir düşüncelerinin oluştuğunu ifade etti

"Bugün kulüp olarak yaz-kış tüm aylara yayılmış faaliyet alanlarımız ile 13 ayrı spor dalında 400 sporcumuz var.

Biz futbol dışında da spor dünyasının olduğunu ve insanlarımızın diğer spor dallarına da büyük ilgi gösterdiğini ve bunu daha üst seviyelere nasıl taşınacağının planları üzerine çalışıyoruz. İlçemizde 16 spor kulübü futbol branşı ile ilgilenmekte, bir-ikisi dışında futbol dışı branşlarda faaliyetleri olan maalesef yok. Biz bu boşluğu doldurma gayreti içerisindeyiz, bunu başarabilirsek, bu çerçevede bir planlama içerisinde başarılı olabilirsek 400 olan sporcu sayımızın kısa zaman içerisinde 400'den 1000'e hatta 1400'e çıkabileceği fikrindeyiz."

Ata sporu güreş…

"Ata sporu güreşin Beykoz Çayırında ve Küçüksu Mesire Alanında yılarca yapıldığını ancak şimdilere, futbol merkezli bir spor bakış açısının olduğunu söyleyebilirim.

Sonrasında Basketbol Beykozspor'un 1.Ligde yer alması ile belli bir ilgi odağı, popülarite yakaladı. Beykoz'da diğer amatör spor branşlarına da ilginin olduğunu ve bunun son yıllarda artmaya başladığını söyleyebilirim. Bizim değişik branşlarda düzenlediğimiz Yaz spor okullarımıza 3000 dolayında bir katılımın olması da bunun bir göstergesi olabilir. Recep Şahin Köktürk Kompleksimizde bir yüzme havuzumuz da var. Kayıt zamanları büyük ilgi ve yoğunluk yaşanmakta. Biz branşlara katılan öğrencilerden 60 lira gibi bir aylık ücret talep etmekteyiz. Tabii ki bunu ödeyemeyecek çocuklarımıza, gençlerimize de kapılarımız her zaman açık, onları da boş çevirmiyoruz, spor yapma azimlerine katkı sunuyoruz.

Biz futbol dışındaki branşlarda yoğunlaşmak istiyoruz, Bu yönde Voleybol ve Hentbol gibi takım sporlarında da ileriye dönük projelerimiz var. Özellikle Voleybol Bayanlar Liginde 2 hatta 1.lige uzanacak bir yapılanmaya gitmeyi hedeflemekteyiz. Diğer bireysel spor dallarında İstanbul ve Türkiye şampiyonalarında dereceler alacak sporculara kapı aralamak istiyoruz, onlara bu imkanı sonuna kadar sunmak istiyoruz.Nitekim mevcut Türkiye ve İstanbul şampiyonluklarımızın sayısının bu spor dallarına verdiğimiz önem doğrultusunda artacağı inancındayız"

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz