Kültür

Polonyalı Meclis Başkanı Beykoz'a geldi

Polonyalı Meclis Başkanı Beykoz'a geldi
29.10.2016 16:57
| | |
3031

Polonya Meclis Başkanı Marek Kuchcinsk ve Polonya Başkonsolosu Grzegorz Michalski Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek’i makamında ziyaret etti.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyarette, Türkiye ile Polonya arasındaki kültürel bağ, dostluk ve ikili ilişkiler konuşuldu.15 Temmuz Darbe Girişimi Gecesi ve milletimizin kahramanlığının da konuşulduğu sohbette, Başkan Yücel Çelikbilek, misafirlerine Beykoz hakkında çeşitli bilgiler verdi. Polonya Ulusal Meclis Başkanı Marek Kuchcinsk’te 15 Temmuz’da Türk milletinin verdiği mücadelenin takdire şayan olduğu belirterek, bu bağlılık, birlik ve inancın bütün dünyaya örnek olması gerektiğini söyledi.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Polonyalı misafirlere ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, sanat ve kültürle iç içe, doğal güzellikleriyle bir cazibe merkezi olan Beykoz’da ilçe sakinlerine yönelik eğitim, spor, turizm, altyapı gibi birçok alanda yapılan çalışmaları aktardı.

50 Yılı aşan evliliklere nişan takdimi

Makam ziyaretinin ardından heyetler, Polenezköy’de ağırlandı. Polonezköy’de yaşayan Polonyalı vatandaşlarla birlikte öğle yemeği yendi.

Program kapsamında Polonezköy’de yaşayan ve 50 yılı aşkın evli çiftlere, Polonya Ulusal Meclisi tarafından verilen nişanlar, protokol mensuplarınca takdim edildi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Polonya Cumhuriyeti, Marek, Kuchcinsk, Başkonsolos, Grzegorz Michalski, Ziyaret, Polonezköy

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"