Polonezköy Yolu üzerinde satış yasak

  • Güncelleme: 24.09.2013 00:11
  • Okunma: 5654 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan Kastamonulular Derneği (KAS-DER) Beykoz Şubesi’ni ziyaret etti. Ziyarette açıklamalarda bulunan Süleyman Erdoğan, Polonezköy’de yaşanan gerginliğe değinerek, köy yolu üzerinde satışların yasaklandığını söyledi.
Polonezköy Yolu üzerinde satış yasak

KAS- DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ve Yönetim Kurulu tarafından karşılanan Kaymakama Kastamonulular yoğun ilgi gösterirken, İncirköy de ki şube binasında gerçekleşen ziyarette Kaymakam Erdoğan’ın neşeli oluşu dikkati çekti. 

Kastamonular Erdoğan’a övgüler yağdırdı. 

Erdoğan, kendisine yönelik, “buraya birçok kişi geldi, fakat hiç biri sizin gibi yüksek tempolu esprili, esnafı ve vatandaşı gezen halkla birleşen biri değildi” şeklindeki sözlere “Benim gibi birçok kişi gelmiştir buraya, fakat siz denk gelmemiş tirsiniz”cevabını verdi. 

"Devlet Kapısından Korkmayın” 

Dernek üyelerinden bir vatandaşın, “Sayın Kaymakamım sizin gibi Beykoz Emniyet Müdürü’nün de gezmesini isterim…  Halkla tanışacak insanlar lazım bize… Siz bu şekilde halkla birleşirseniz bizlerde devlet kapısını çalmaktan korkmayız’’ şeklindeki sözleri üzerine konuşan Erdoğan, “Nasıl korkarsınız! Hala devlet kapısını çalmaktan korkuyor musunuz?” dedi. 

Polonezköy Yolu üzerinde satış yasaklandı 

KAS-Der Beykoz Şubesi’ni ziyaretinde çeşitli konularda açıklamalarda bulunan Kaymakam Erdoğan, Polonezköy’de yaşanan tartışmalara değinerek bunun sonucunda köy güzergâhında satışı yasakladıklarını söyledi. 

“Biz Polenezköy hattında satış hakkını yasakladık. Çünkü yer için birbirlerinin kolunu kırdılar, kavgalar oldu, bizlere ihbar geldi… Baktık ki bunun sonu cinayete kadar gidecek” diyen Erdoğan şöyle devam etti: 

Doğal ürün değil sahte ürün satıyorlardı 

“Gördüğümüz sadece bunlarla kalmadı; biz orada satılanların yöresel olduğunu sanıyorduk, sonradan öğrendik ki hallerden alınıp millete yöresel diye satılıyor… Yolun kenarında boş yer bulan hemen sahipleniyor. Vatandaşların yürüyüş güzergâhını da işgal ediyorlar, hal böyle olunca vatandaş yoldan yürüyor. Peki, birine orada araba çarpsa bunun hesabını kim verecek” 

Köylerde pazar kurulabilir 

 “Esnafa ‘neden satıyorsun? Satmayın’ demiyoruz. Bunlar bu şekilde olmaz, olursa da önüne geçeriz.” Diyen Erdoğan,  Polonezköy, Cumhuriyet Köy ve Riva’da düzenli köylü pazarları kurulabileceğini söyledi. 

Aynı zamanda tüketici hakem heyeti olduklarına vurgu yapan Erdoğan, “yol kenarına tezgâh kuralım derseniz bu kara düzen olur ve tüketici aldatılır… Tüketicinin hakkını kimseye yedirmeyiz, halden alınan her ne olursa olsun üstüne ek fiyat belirleyip insanları kandıranları tespit edip bunları engellemeye çalışıyoruz”ifadelerini kullandı. 

Turistlere ve sanatı olan cam işçilerine hitaben Beykoz’un güzel kazançlar elde edebileceğini ve turistik alanda Beykoz’un gerçekten önem taşıyacağını vurgulayan Süleyman Erdoğan, “Biz bu projeyi gerçekleştirme adına çalışmalar yapıyoruz, fakat bu projeleri uygularken yol sıkıntısını da çözmemiz gerekmektedir” dedi. 

Beykoz’un yıllardan beri cam ile anıldığını fakat son yıllarda cam ile ilgili hiçbir görselliğin kalmadığını söyleyen Erdoğan, “cam sektöründe insanlar günlük çalışıyordu. 5 sene sonrasını düşünen yoktu” ifadelerine yer verdi. 

Dernekler Neden Vardır? 

Konuşmasında, dernek başkanları ve kahvehane sahiplerine de seslenen kaymakam Erdoğan, “dernekler oyun oynamak veya boş vakit geçirmek için değildir. Beykoz’a ve halka hizmet yapabilme adına yarışmak için vardır. Kahvehanelerde oyun oynamak günü boş yere geçirmek yerine insanlarımızın daha faaliyetsel işlerle uğraşmaları gerekir. Günümüzde, babasıyla aynı masada oyun oynayan insanlar var” dedi. 

Erdoğan boş yere vakit geçirmek yerine insanlara, spor yaparak sağlıklı yaşamaya ve sonraki nesillere güzel örnek olmayı tavsiye etti. 

KAS-DER Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri kendilerine yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’a teşekkür ettiler. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz