Yaşam

Poloneköy Tabiat Parkı’na 4 geyik

Poloneköy Tabiat Parkı’na 4 geyik
2014.07.29 00:00
| | |
8050

Beykoz Polonezköy'de 4 adet geyik ve 20 adet sülün, renkli görüntüler eşliğinde doğaya bırakıldı.

Beykoz Polonezköy'de 4 adet geyik ve 20 adet sülün, renkli görüntüler eşliğinde doğaya bırakıldı. Törende konuşan Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşarı Hasan Sarıkaya, 2008 yılında 10 ilde tabiat parkı oluşturacaklarını söyledi.

Çevre ve Orman Bakanlığına bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen törene, Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşarı Hasan Sarıkaya, Çevre ve Orman İl Müdürü Mehmet Emin Birpınar, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül ve Polonezköylüler katıldı. Programda konuşan Müsteşar Hasan Sarıkaya, "Bunun ikinci örneği yok. Bu bakımdan böyle bir tabiat parkı oluşturdukları ve korudukları için Polonezköylülere teşekkür ediyorum. 81 ilde tabiat parkı kurulması için Bakanımızın bize talimatı oldu. 2008 yılında 10 ilde tabiat parkı oluşturmak için çalışmalarımızı başlattık" dedi. Törende söz alan diğer konuşmacılar da, tabiat parkının çok güzel bir şekilde korunduğunu ve bu hassasiyetin devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından Polonezköy Tabiat Parkı'na geçilerek burada kafesler içinde bekletilen geyikler tek tek doğaya bırakıldı. İnsanlardan ürkmemesi için büyük özen gösterilen program kapsamında çekim yapan basın mensupları da uyarılarak dikkatli olmaları istendi. Bu arada bir basın mensubunun da ağaca çıkarak görüntü almaya çalışması dikkat çekti. Kafesleri açılan geyikler şaşkın bir şekilde hızla koşarak ormanın derinliklerinde kaybolurken, 20 adet sülün de tek tek doğaya salıverildi.         

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Polonezköy, tabiat parkı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"