Yaşam

Polis sevgilisinin katiline 25 yıl hapis cezası

Polis sevgilisinin katiline 25 yıl hapis cezası
2014.09.13 00:00
| | |
5422

Sevgilisi Esra Adile Seyfi’yi ‘kasten öldürme’ suçlamasıyla müebbet hapis istemiyle yargılanan Akgül Semih Aras 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Beykoz'da, polis memuru Esra Adile Seyfi'yi otobüs durağında beklediği esnada silahla öldüren eski sevgilisi Akgül Semih Aras'ın ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılandığı davanın 3. duruşmasında karar çıktı. 

SANIK: SİZ DE OLANLARDAN SORUMLUSUNUZ

Anadolu Adalet Sarayı 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına, tutuklu sanık Akgül Semih Aras, müştekiler Kenan Seyfi ve Asiye Yayla ile taraf avukatları katıldı. Duruşmada son sözü sorulan sanık Aras, öldürdüğü polis sevgilisinin babası Kenan Seyfi’ye dönerek, “Beni tanımadığınızı söylüyorsunuz Kenan amca. İki gencin hayatını zehir ettiniz. Beni 5 yıl oyaladınız. Siz de olanlardan sorumlusunuz" diyerek ağladı.

SANIK AVUKATI: MESAJLAR TEHDİT DEĞİL, BİR GAYRETTİR

Duruşmada sanık Akgül Semih Aras’ın avukatı, Esra Adile Seyfi’ye yönelik sanığın attığı tehdit içerikli mesajların ilişkilerinin çalkantılı olduğu dönemde ilişkiyi bir sonuca bağlamak adına atıldığını öne sürerek, “Tüm mesajlar bir bütün olarak değerlendirildiğinde ilişkiyi kurtarmak adına bir gayret olduğu görülecektir" dedi.

25 YIL HAPİS CEZASI

Mahkeme heyeti, Akgül Semih Aras'ı önce 'kasten adam öldürmek' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı. Sanığın mahkemedeki tutumu ve davranışlarını göz önünde bulunduran heyet, Aras'ın 25 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. 

ÜYE HAKİMDEN MUHALEFET ŞERHİ

Üye hakim İhsan Sartık ise sanığın olaydan bir ay önce Esra Adile Seyfi’ye “Benimle oynuyorsun, seni delik deşik eder kara toprağa veririm, namusumu korumuş olurum, yatarım kaç sene ise" ve “İş yerinin önünde kurşun yağmuruna tutarım Allah şahidim olsun" şeklindeki mesajlarını, cinayetten bir ay önce satın aldığı ruhsatsız silahı gerekçe göstererek cinayetin tasarlanarak işlendiğini ve sanık hakkında, 'tasarlayarak adam öldürme' suçundan ağırlaştırılışmış müebbet hapis cezası verilmesi gerektiğini belirterek karşı oy kullandı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Geçtiğimiz Eylül ayında Beykoz'da bir otobüs durağında bekleyen polis memuru Esra Adile Seyfi (23), eski sevgilisi tarafından silahlı saldırıya uğrayarak yaşamını yitirmişti. Kendisi ile görüşmek istemeyen Seyfi'yi iş çıkışı otobüs durağında öldürdüğü iddiasıyla Semih Akgül (33) hakkında, 'tasarlayarak adam öldürmek' suçundan 'ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası' istemiyle dava açılmıştı.

 
Haber Merkezi
 
 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Esra Adile Seyfi, Hapis, Polis, Akgül Semih Aras, Cinayet

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"