Son Dakika

Polis kaçak kanser ilaçlarını araştırıyor

  • 1
  • 10348
Polis kaçak kanser ilaçlarını araştırıyor
Polis kaçak kanser ilaçlarını araştırıyor
Polis kaçak kanser ilaçlarını araştırıyor
Polis kaçak kanser ilaçlarını araştırıyor

Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne bir eczanenin usulsüz ilaç bulundurduğu yönünde bir ihbar yapıldı.

Beykoz'da polis bir eczaneye operasyon düzenlemişti, operasyon kapsamında reçetelendirilmiş ve bazıları sahiplerine verilmemiş 952 kutu kanser ve organ nakli ilacı bulunurken eczacı ve kalfası hakkında işlem yapıldı.

Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne bir eczanenin usulsüz ilaç bulundurduğu yönünde bir ihbar yapıldı. İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri, Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerine aktardı. Birlikte operasyon yapan ekipler, eczaneye baskın yaptı. Yapılan aramalarda, eczanenin arkasında bulunan bir depoda bulunan soğutucuda 952 kutu kanser ve organ nakil ilacı buldu. Polis ekipleri, ilaçların Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'dan 9 ay önce parasının alındığını belirledi.

 İLAÇLARI HASTALAR GERİ BIRAKMIŞ

Polis ekipleri olayla ilgili olarak eczacı ve kalfasını gözaltına alarak Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirdi. Burada ifadelerine başvurulan eczacı ve kalfasına ilaçların 9 aydır eczanenin soğuk hava deposunda de niçin bekletildiğini sordu. Eczacı ifadesinde 'ilaçları hastaların getirip bıraktığını, bazılarının ise hiç alınmadığını' söylediği öğrenildi

Eczacı ve kalfası hakkında, 'Kişilerin hayatını tehlikeye sokacak biçimde ilaç satma suçundan' emniyette işlem yapılıp bırakıldıkları öğrenildi.İLAÇLAR KİMİN ADINA FATURALANDIRILMIŞ TESPİT EDİLECEK

Emniyet yetkilileri, ele geçirilen 952 ilacı İstanbul Sağlık Müdürlüğü'ne yollayarak üzerlerindeki barkotlardan ve kimin adına faturalandırıldığının tek tek tespit edilmesini istedi. Ekipler, İl Sağlık Müdürlüğü'nden gelen raporlar sonucuna göre kişilere tek tek ulaşacaklarını ve ilaçları niçin eczaneye bıraktıklarını soracakları öğrenildi.

Haber Merkezi

Beykoz'da elektrik kesintisi !!!
Önceki Beykoz'da elektrik kesintisi !!!
Beykoz İstanbul'un tarım geleceğine ışık tutacak
Sonraki Beykoz İstanbul'un tarım geleceğine ışık tutacak
Yorumlar (1 Yorum)

nuri kurt (9 yıl önce)

SOĞUK HAVA DEPOSU eczanelerde olmaz... bu olay çok kötü allah devlete zarar verenleri affetmesin ye babam ye

Yorum Yaz