Spor

Play Voleybolunda Beykoz'da vardı

03.08.2015 10:17
| | |
5105

Bu güne kadar madalya ve kupaları Beykoz'a kazandıran birçok takım ve sporcular oldu. Beykoz bu kez de plaj voleybolunda kendini gösterdi.

Beykoz İlçesini Türkiye Plaj Voleybol Şampiyonası müsabakalarında bu sezon temsil etmeye başlayan Marmara Kolonya Takımı Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleşen etaplardan şampiyonluklar ile dönmeyi başardı.

Marmara Kolonya Beykoz İlçesinde ve spor kamuounda adını alkışlanacak bir sosyal proje etkinliği ile duyurmuştu. Geçen sezon Beykoz Belediyespor Bayan Voleybol Takımı Sporcuları ve  Çekmeköy Doğa Koleji  ile Beykoz Belediyesi ortaklaşa gerçekleştirilen bu proje sonrasında ihtiyaç sahibi vatandaşlara akülü tekerlekli sandalye dağıtımı gerçekleşmişti.

Çavuşbaşı’nda bulunan Marmara Kolonya Fabrikası, Düzce’ye yeni yerine taşınsa da Beykoz ile irtibatını hiç kesmeyen ve ilçemizde ikamet eden Yorgun Ailesi'nin bir firması konumunda.

Nadir Yorgun’un Sahibi olduğu markanın ikinci kuşak temsilcisi olan Kızı Gözde R.Yorgun aynı zamanda Beykoz Belediyespor Bayan Voleybol Takımında hem menajerlik hem de oyuncu pozisyonunda görev yapmakta idi. Bu sezon Liglere A Takım düzeyinde katılmama kararı alınması ile kulvar değiştiren Gözde R.Yorgun Beykoz İlçesinin bir Takımı olarak Marmara Kolonya ile Türkiye Plaj Voleybol Şampiyonasına fırtına gibi giriş yapmış ve farklı illerde gerçekleşen 4 ayrı etabı şampiyon olarak tamamlamıştı.

Voleybol Camiasına tatlı bir esinlik, ferahlık getiren Marmara Kolonyası Plaj Voleybol Takımları, hafta sonunda Artvin Hopa'da yapılan son etaptan bu kez hem Bayanlar hem de Erkekler Kategorisinde çifte şampiyonluk ile ayrıldı. Öte yandan Bayanlar Kategorisinde Marmara Kolonya'nın ikinci Takımı da üçüncülük kupasını kazanınca Hopa'dan üç kupa ile dönülmüş oldu.

Erkeklerde İba Kimya Takımı (Selçuk Şekerci – Koray Baytemur) karşısında 2-1 (21-18, 13-21, 15-12) galip gelen Marmara Kolonya (Sakıp Karalı – Hakan Göğtepe) ikilisi şampiyonluğa ulaştı.

Bayanlarda Estonyalı Kristel – Anet ikilisini 2-0 (21-10, 21-19) yenerek şampiyonluğa ulaşan takım; Sırbistanlı oyuncular Milena M. – Marija M. İkilisinden oluşan Marmara Kolonya oldu. Üçüncülük maçında Burcu Atasoy – Tuğba Özdemir çiftini 2-1 ( 19-21, 21-9, 15-11) mağlup eden Bulgar sporcular Svetla – Irena ikilisi kürsüye çıkma başarısı gösterdiler.

TVF Pro Beach Tour Hopa Grand Slam şampiyonu olan Marmara Kolonya takımı sporcuları Sakıp Karalı ve Hakan Göğtepe’ye madalyalarını Hopa  Belediye Başkanı Nedim Cihan takdim etti. Şampiyon takıma hediye çeki ve kupalarını Artvin Valisi Kemal Cirit verdiler. Bayanlarda üçüncü olan  Marmara Kolonya takımı sporcuları Svetla ve Irena ilikilisine madalyalarını TVF Pro Beach Tour Hopa Grand Slam etap sorumlusu İbrahim Dağıstanlı, ödül çeki ve kupalarını ise Marmara Kolonya Genel Müdürü Nadir Yorgun verdiler.

TVF Pro Beach Tour Hopa Grand Slam şampiyonu olan Marmara Kolonya takımı sporcuları Marija M. – Milena M. İkilisine madalyalarını Hopaport Genel Müdürü Meriç Burçin Özer verdi. Şampiyon takıma ödül çeki ve kupalarını Artvisn Valisi Kemal Cirit ile Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Göksu birlikte takdim etti.

Üst üste gelen bu başarılar ardından görüşlerini açıklayan Gözde R. Yorgun bir Beykoz Takımı olduklarının altını ısrarla çizerek, “Beykoz Belediyespor’daki görevim sona erdikten sonra, Plaj Voleybolu için bir takım kurduk. Baktık ki bu işi başarı ile gerçekleştirmekteyiz, devamını getirdik. Geriye dönüp baktığımızda kazandığımız kupalar bize ayrı bir heyecan kattı” diye konuştu.

Önümüzdeki sezon Plaj Voloybol Şampiyonasını etaplarına Beykoz İlçesinin de dahil olabilmesi için çalışmalar başlatacaklarını belirten Yorgun, “İlçemizde Poyrazköy, Riva gibi pladijlarımız var. Biz buralarda da Plaj Voleybolunun yapılabileceği düşüncesindeyiz. Bunun gerçekleştiği günleri göremk çok daha anlamlı olacak. Beykoz’da yaşaacağımız şampiyonlukların anlamı çok farklı olacak.” dedi.

Bu yaz yoğun bir müsabaka trafiği yaşadıklarının altını çizen Gözde R.Yorgun vakit buldukları ilk anda, Beykoz Plajlarının birinde takım olarak bir gösteri müsabakası yapma düşüncesinde olduklarının da altını çizdi.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Plaj Voleybolu, Marmara Kolonya, Gözde R. Yorgun, Nadir Yorgun, Artvin, Hopa

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"