Makaleler

PKK’nın Giresun açılımı

12.08.2015 17:16
| | |
36828

24 Mayıs Salı Akşamı Giresun Aksu Mahallesi, Kargın Deresi mevkiinde devriye gezen Trafik Polislerine uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

İlk tespitlere göre 26 Kaleşnikof mermisinin isabet ettiği araçta bulunan iki polis memurumuz yaralandı. Şükür ki bu saldırıda ölen olmadı. Ancak güvenlik güçleri bu saldırıyı 26 Nisan da Dereli de bir astsubayımızı şehit edip iki askerimizi de yaralayan terörist grubun yapmış olabileceğini söylüyorlar.

Hatırlarsanız birkaç yıl evvel de yine Giresun da ve Trabzon Maçka da PKK lı olduğu söylenen teröristler görülmüştü. Hatta Maçka da yakalananlar halkın elinden güvenlik güçleri tarafından kurtarılmıştı. Güneydoğu da yuvalanan örgütün Karadeniz’e de sızma planlarından bahsetmişlerdi konunun uzmanları.

Türkiye’de yıllardır süren bu terör olaylarının ne zaman biteceğini kestirmek çok zor. Zira dünyanın neresinde olursa olsun organize suç şebekelerinin dışarıdan destek almadan böylesine eylemler yapabilmesi mümkün değil. Dolayısıyla bu gün Türkiye’de terörü bitirmek isteyenlerin öncelikle bu işin adını doğru koymaları gerekiyor. Yıllar evvel Devletimiz tarafından kullanılan  ve bizce de doğru olan “Sözde Kürt Sorunu” söylemi AKP iktidarı ile birlikte tamamen terk edildi. Gerek resmi kaynaklar, gerek kendini aydın zanneden bir kısım medya kalemşörleri  ve maalesef İktidar temsilcileri yıllar evvel bölücü başının kullandığı cümleyi kullanıyorlar; “ Türkiye’de Kürt Sorunu vardır”…

Bu cümleleriyle yıllardır PKK nın Türk Devleti ve Milletine karşı vermiş olduğu mücadeleyi bilerek veya bilmeyerek meşrulaştırma gayretinde olanlar, meselenin idrakinde olmayan Kürt kardeşlerimizin de, “ İşte bakın biz yıllardır mücadele verdik, artık devlet de Kürt Sorununu kabul etti, demek ki mücadelemizde haklıymışız “ diyen bölücüler tarafından kandırılmalarına da sebep oluyorlar.

Hal böyle iken, aylardır  bir açılım komedisi ile milletin zihnini bulandıranlara ve Kürt- Türk Kardeştir masalıyla, aslında Türk milletinin öz çocukları olan Kürtleri ayrıştırmak isteyen, onların ayrı bir millet olduklarını iddia edenlere soruyorum: “Acaba pkk Giresun’a yazın fındık toplamaya giden Güneydoğu’lu işçilerin haklarını savunmak, onların şartlarını iyileştirmek için mi gitti?

Kim ne derse desin, Giresun’da yaşanan olaylar ,PKK nın yada her ne haltsa, Türk Devleti ve Milletine kastedenlerin esas maksadının Kürt kardeşlerimizin sorunlarını çözmek olmadığını gözler önüne sermiştir.Zira Giresun ve havalisinde sonradan gelip yerleşenler hariç hiçbir Kürt yerleşiminin olmadığını biliyoruz.Peki bu eylemlerin gayesi nedir? Esas gaye Kürdüyle , Türkmeniyle, Lazıyla, Çerkeziyle ,Pomak’ı Çepnisiyle bir olan Büyük Türk Milletini bölmek, huzurunu bozmak, bu milletin suni gündemlerle uğraşıp yeniden eski şaşaalı günlerine dönmesini önlemektir.

Milletimiz, tarih ,millet ve devlet şuuruna sahip, metafizik değerlerle donanımlı kadroların iş başına gelmesine herhalde bu günkü kadar muhtaç olmamıştır.Cenab-ı  Hakk yeniden Türk-İslam Medeniyetini İhya ve İnşa  edecek Gazi Alperenleri bu millete göstersin.Yeniden çağ açıp çağ kapayacak Fatihlere , yeniden uzakları yakın edecek Yıldırımlara bizi kavuştursun. İnşallah…

Anahtar Kelimeler: PKK, Giresun, Güneydoğu

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"