Piknik ve Mesire alanları denetlendi

  • Güncelleme: 12.04.2013 00:11
  • Okunma: 7471 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşların mesire alanlarında daha huzurlu vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla denetimlerini artırdı.
Piknik ve Mesire alanları denetlendi

İstanbul’un en fazla mesire ve piknik alanlarına sahip olan Beykoz, havaların ısınmasıyla birlikte özellikle hafta sonları vatandaşların akınına uğruyor. Zabıta ekipleri de ilçe genelinde yürüttüğü denetimlerini artırdı.

İşletme sahiplerinin vatandaşlara karşı daha titiz davranmaları ve örnek misafirperverlik göstermeleri istenen denetimlerde; çevre temizliği, genel düzen ve tertip ile ruhsatların olup olmadığına bakıldı.

Düzenlemelerin ağaç kesilmeden özen gösterilerek yapılması, çocuk oyun alanlarının, çevre çitlerinin, kamp ünitelerinin, piknik masalarının şartlara uygunluğu denetlenerek, işletme sahiplerine gerekli uyarılar yapıldı. Vatandaşların da piknik alanlarında bilinçsizce ateş yakılmaması, mangalların söndürülmesi konusunda dikkatli olmaları istenildi.

Beykoz’un ‘huzurlu kent’ algısını güçlendirmek için çalışmaların devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Bahar ve yaz aylarında yüz binlerce vatandaşımız ilçemize piknik yapmaya geliyor. Mesire alanlarında aileleriyle birlikte huzurlu gün geçirmeleri için başta zabıta, temizlik ve veteriner birimlerimiz olmak üzere ekiplerimiz gerekli denetimlerini artırdı. Yine keneye karşı gerekli ilaçlamalar devam ediyor. Özel tesislerimizden de bu konularda daha titiz ve bakımlı olmalarını istiyoruz. İlçemize gelen her vatandaşımız misafirimizdir. Onları evimizde ağırladığımız gibi ağırlamalıyız.” dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz