Patika'dan Beykoz'da hayvanlara yardım kermesi

  • 04.10.2018 17:04
  • Güncelleme: 14.02.2022 15:13
  • Okunma: 7337 kez
  • Yorum: 0
Patika Doğaya ve Yaşama Saygı Derneği’nin düzenlemiş olduğu 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü programı Beykoz Anadoluhisarı Kalesi’nde gerçekleştirildi.
Patika'dan Beykoz'da hayvanlara yardım kermesi

Etkinliğe AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, muhtarlar, STK ve dernek başkanları, Patika Doğaya ve Yaşama Saygı Dernek Başkanı Semra Tecimer ve yönetimi, Ebru Hocası Nezahat Koptagit ve öğrencileri ile hayvansever ilçe sakinleri katıldı.

Dört gün sürecek kermes bünyesinde sokak hayvanlarına maddi destek amaçlı satış stantları kuruldu. Bu stantlarda satılan eşyalar sokak hayvanlarına yemek, barınma ve bakım olarak geri döneceği bildirildi.

Stantlarda yapılan satışlar esnasında sokak hayvanları satışlara eşlik etti.

Kermesin açılışında konuşan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında, dernekte görev alanlarla olan arkadaşlıklarının uzun yıllara dayandığını ve birlikte çalıştıklarını söyledi.

"Başkan Yardımcılığı döneminde çok destek verdik"

Belediye Başkan Yardımcılığı döneminde Patika Doğaya ve Yaşama Saygı Derneği'ne elinden geldiğince destek verdiğini söyleyen Başkan Hanefi Dilmaç, "Zamanında biz bu kardeşlerimize bu desteği vermiş olmasaydık burada olamazdım. Bir hassasiyetimi sizlerle paylaşayım. Ben daha önce Çavuşbaşı’nda Belediye Başkanlığı yaptığım dönem, hayvan severlerle büyük sıkıntılar yaşamış olan bir kardeşinizim. 2009’da nasip oldu, Beykoz’da Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildim. O süreçte de bu Beykoz’daki barınak bizim Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlıydı bu müdürlükte bana bağlandı. Ben bu doğrultuda bu hayvan sever kardeşlerimizle burada tanıştım. Şimdi daha önce Çavuşbaşı’nda Belediye Başkanlığı yaptığım dönemde sıkıntılar yaşamıştım. Bu çalışma bizim ne kadar eksik kaldığımızı ve bu anlamda bizim gerçekten bizim kadim medeniyetimizdeki büyüklerimizin ortaya koymuş olduğu bu hayvan severlilik duygularını biz taşımıyormuşuz." dedi.

"Parti olarak 100 torba kuru mama vereceğiz"

Açılışa gelmeden önce İlçe Başkan Yardımcılarıyla değerlendirme yaptıklarını belirten Başkan Dilmaç, "Biz burada 6-7 kişiyiz. Biz bu arkadaşlara destek verdik şimdi siyasi parti olarak da bir destek verelim yani, gelmişken buraya ne yapalım? diye sorduğum zaman sağ olsun arkadaşlar şöyle bir şeye karar verdik. Komite üyesi arkadaşlar olarak biz size 100 torba kuru mama vereceğiz. Bu sözü vermiş olayım. Ben bu güzel düşünceler ile hepinize tekrardan çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı ve İBB Meclis Üyesi Aydın Düzgün, sokakta gezen o hayvanlara sahip çıkmanın, onları mutlu etmenin, dünyanın en kutsal ve şerefli görev olduğunu vurguladı ve partisi adına teşekkürlerini sundu.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde düzenlenen Patika Doğaya ve Yaşama Saygı Derneği'nin düzenlediği kermes 10 Ekim'e kadar devam edecek.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz