Yaşam

Paşalı dostları Elmalı’ya sığmadı..

Paşalı dostları Elmalı’ya sığmadı..
2014.08.16 00:00
| | |
10266

Önceki gün hakkın rahmetine kavuşan Paşalı Marketler Zinciri Sahibi Zeki Paşalı’nın Babası Dursun Ali Paşalı, Elmalı Köyü Merkez Esma-ül Hüsna Camii’nde öğlen namazının ardından kılınan cenaze namazına müteakip toprağa verildi.

Beykoz’dan çok sayıda tanıdık simanın katıldığı cenaze namazına, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan hazır bulunurken, Beykoz dışında olması nedeniyle katılamayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i yardımcıları Yüksel Baki ve Hanefi Dilmaç temsil etti.

Beykoz Belediyesi Meclis Başkan Vekili Birzat Mermer, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Meclis üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda muhtarın yansıra Paşalı Ailesi’nin sevenleri katıldı.

Yusuf Kızıltoprak vasiyetini yerine getirdi.

 Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın kıldırdığı cenaze namazı öncesi merhumun yakın arkadaşı olan Yusuf Kızıltoprak bir konuşma yaparak, merhumu 20 yıldır tanıdığını ve vefatından 20 gün önce kendisini yanına çağırarak, herkes hakkını helal ettiğini cenaze namazında söylemesini istediğini belirtti.

“Bana ahreti sevdiren adamsın”

Merhumun kendisine, “Bana ahreti sevdiren adamsın” dediğini de hatırlatan Yusuf Kızıltoprak, Dursun Ali Paşalı’nın yaşadığı süre içinde ahret hayatı için uğraştığını ve ölümü hiç aklından çıkarmadığını söyledi.

Oldukça büyük bir kalabalığını katıldığı cenaze namazında, merhum için cemaatten helallik alınırken, dünya da yaşadığı süre içinde mümin bir insan olduğuna da şahitlik edildi. Aşırı kalabalıktan dolayı cami avlusuna taşan cemaatin taziyelerini bir süre kabul eden Zeki Paşalı, cenaze namazının ardından babasının tabutu omuzlayarak cenaze arabasına taşıdı…

67 yaşında merhum Dursun Ali Paşalı, Elmalı Köyü Merkez Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Cenaze, Dursun Ali Paşalı, Elmalı, Zeki Paşalı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"