Paşabahçespor Tayfun Uzunkaya ile ilk antrenmanına çıktı

  • 18.09.2021 17:26
  • Güncelleme: 18.09.2021 18:14
  • Okunma: 3137 kez
  • Yorum: 0
İstanbul Süper Amatör Ligdeki Beykoz temsilcilerinden olan Paşabahçe Spor Kulübü 2021-22 Sezonu için ilk antrenmanına çıktı.
Paşabahçespor Tayfun Uzunkaya ile ilk antrenmanına çıktı

Yeşil-Beyazlı ekip Yeni Antrenörü Tayfun Uzunkaya ve Yardımcı Antrenör Muhammed Onur Esen Yönetiminde yaklaşık 2 saatlik ilk antrenmanında genç oyuncuların fazla olması dikkatlerden kaçmadı.

Antrenman öncesinde futbolcuları ile sezonun ilk konuşmasını yapan Tayfun Hoca ve öğrencilerini saha kenarından Paşabahçe Spor Kulübü Yöneticileri de izledi.

Paşabahçe gibi büyük bir camiaya gelmekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Boğaziçi Ekibinin Yeni Antrenörü Tayfun Uzunkaya, “Beni bu camiaya dahil ettikleri için başta Başkanımız Coşkun Okur olmak üzere yöneticilerimize çok teşekkür ederim” ifadelerini kullanırken, “ilk antrenmanımız bizler ve oyuncularımız için çok önemli. Uzun bir pandemi süreci sonrasında bize gelen oyuncuların ne kadar hazır oldukları, ne kadar hazır olmadıklarının ayrımını yapmak zorunda kalmıştık" dedi.

Zor bir süreç yaşandığını dile giteren uzunkaya, "tanıdığımız, beraber çalıştığımız futbolcular dahil ne durumda olduklarını bilmiyorduk. Bunu birkaç günlük antrenman sürecinde analiz edip, ona göre bir antrenman programı tatbik edeceğiz.” cümlerine yer verdi.

Tayfun Uzunkaya şöyle devam etti: “Biz hep şunu savunuyoruz ve de her zaman arkasındayız gençler açısından bu işten beklentisi olan hedefi olan oyuncular ile çalışma düşüncesindeyim. Ölü sezon diye tabir ettiğimiz dönemi iyi geçiren futbolcular gördüm. O da bizi bir şekilde, bir tık da olsa mutlu etti. Önümüzde olan bir aylık süreçte çok daha hazır hale geleceğiz. Zamanla biz elimizdeki iskeleti göreceğiz, eksik yönlerimizi mevkilerimizi yönetimimizin uygun şekilde takviye oyuncularla kapamaya çalışacağız. Tabii biz her zaman için zirveye oynamayı planlıyoruz. Camiamızın bizlerden beklentilerini biliyoruz. Takımımız genç olması tabii ki bizim için bir avantaj, içlerinde abileri de var, onlar da tecrübelerini onlara yansıtması ile iyi bir sezon geçirmeyi umuyoruz.”

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Paşabahçespor, Tahsin Uzunkaya