Paşabahçespor gençleri Konya’da elendi!

  • 0
  • 8081
Paşabahçespor gençleri Konya’da elendi!
Paşabahçespor gençleri Konya’da elendi!

Türkiye U-17 Yaş Şampiyonası Eleme Grup maçları için Konya'da bulunan Paşabahçespor Takımı yaptığı ikinci müsabakada şampiyonaya veda etti.

Konya'da ilk müsabakada Antalya temsilcisi Kepez Belediye karşısında 4-0 mağlubiyet yaşayan yeşil-kırmızlı ekip bu skorlarla İstanbul'a dönmek zorunda kaldı. Paşabahçespor U-17 Takımı Antrenörü Uğur Sakaloğlu, Dost Beykoz vasıtası ile yapmış olduğu değerlendirmede çok arzu etmelerine karşın Konya etabını geçemediklerini söyledi.

Skorlar bakımından istediği sonuçları alamamalarına karşın birçok oyuncusunun Türkiye'nin sayılı takımları tarafından transfer amaçlı listeye dahil edilmesi ile sevindiklerini söyleyen Sakaloğlu sözlerinin devamında şu ifadelerde bulundu; “Paşabahçespor U-17 Takımı'nın son yıllarda en başarılı genç takımlardan biri olduğunu hep söyledim. Nitekim İstanbul'daki grup ve eleme maçlarının tamamını kazanarak Eskişehir Eleme Grubuna kaldık. Burada da tüm maçlarımız kazanıp galibiyet sayımızı arttırdık. İkinci eleme etabı olan Konya'daki karşılaşmalarda saha şartları bizi zorladı. Bu ana kadar hep suni çim zeminli sahalarda oynayan ve bu maçların hepsini kazanan ekibimiz ilk maçımız sonrasında ifade ettiğim gibi doğal çim zemine adapte olamadı. Tabii ki biz bahanelere sığınma anlamında bu sözleri sarf etmiyorum. Futbolcularım ellerinden gelen tüm güçlerini sahaya yansıttı. Konya'daki maçlarımıza beraberlikle veda ettik. Buradan bizleri destekleyen maddi-manevi güç veren tüm insanlara teşekkür etmek isterim. Bu bir ekip işi idi herkes konunun kendi ilgilendiren kısmını profesyonelce yapmaya çalıştı. Sonuçta nasip kısmet işi…”

"Türkiye Şampiyonasına üzüntü ile veda ederken sevindiğimiz bir konu futbolcularımız takip eden spor otoritelerinin birçok futbolcumuz ile ilgilenmesi oldu. Fenerbahçe, Galatasaray, Bucaspor gibi birçok kulüp temsilcisi bizlerden futbolcularımız ile ilgili bilgi aldı. Sanırım transfer döneminde birçok oyuncumuz üst düzey lig takımlarında görmek nasip olacak. Futbolcularımızın gelecekleri açısından ortaya çıkan bu tablo bizim tesellimiz oldu."

Spor Servisi

Beykoz amatörleri sınırı aştı
Önceki Beykoz amatörleri sınırı aştı
Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Sonraki Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz