Paşabahçeliler İzmir’den 2. döndü

  • 0
  • 10602
Paşabahçeliler İzmir’den 2. döndü
Paşabahçeliler İzmir’den 2. döndü
Paşabahçeliler İzmir’den 2. döndü

İzmir’deki Atletizm Anadolu Yıldızları Ligi Final Müsabakaları’nda Paşabahçe Ortaokulu sporcuları dahil oldukalrı kulübün 2. olmasında büyük pay sahibi oldu.

Gülle atmada Derya Güldel 

Uğur Özdemir’in öğrencileri İzmir Atatürk Stadı Atletizm Pisti’nde; renkli görüntüleri de beraberinde getirirken, müsabakalarda; Derya Güldal 4 atıştan oluşan Gülle Atma yarışında ilk hakkındaki 10.97’lik mesafesi ile İstanbul Yıldızlarına Gümüş Madalyayı kazandıran isim oldu. 

Yüksek atlamada İrem Zehra Karababa 

Yüksek Atlama’da geleceği yıldız adalarından biri olarak gösterilen İrem Zehra Karababa İstanbul Anadolu Yıldızları adına sahne alan bir başka Paşabahçe Ortaokul Sporcusu oldu.  1.43’lük atlayışı ile başladığı Yüksek Atlama dalında, 1.46’lık Yüksekliği ikinci hakkında geçen başarılı sporcumuz, ardından 1.49’u denese de geçemeyince Bursa adına katılan rakibinin ardından 2. liğe ulaşarak bir başka gümüş madalyalı ismimiz oldu.

4x100 bayrak yarışında Rüya Tokaç ve İrem Zehra Karababa

İzmir’e yurdun dört bir yanından gelen sporcuların büyük çekişmesine sahne olan yarışmada İstanbul  Anadolu Yıldızları, 4X100 Bayrak Yarışında iki Paşabahçe Ortaokulu Sporcusu ile temsil edildi. Rüya Tokaç ve İrem Zehra Karababa dışında 2 İstanbul sporcusundan kurulu ekip  0.54.07’lik dereceleri ile yine Bursa adına katılan rakiplerinin ardından ikinci sırayı elde ettiler.

100 metre engellide Melise Obuz

İzmir’de 100 Metre Engelli Yarışmalarında İstanbul Anadolu Yıldızları adına Piste çıkan sporcumuz Melisa Obuz, 20.11’lik derecesi ile 9. olurken İstanbul temsilcisine 4 puanlık bir katkıda bulunmuş oldu. Yine Cirit Atma müsabakalarındaki temsilcimiz Buket Usta idi. Genel tablo sonunda İstanbul Anadolu Yıldızları topladığı 80 puan ile Türkiye 2. olurken ilçemiz sporcuların katkısının bunda büyük payı vardı.

Müsabakaların ardından açıklamada bulunan Paşabahçe Ortaokulu Atletizm Takımı Sorumlusu Uğur Özdemir İzmir’de iyi bir müsabaka çıkardıklarını söylerken, “İstanbul Anadolu Yıldızları olarak girdiğimiz müsabakalarda bizim spocularımızın yapmış olduğu katkı, kazandıkları madalyalar ve punlar Türkiye ikinciliğini de beraberinde getirdi. Sporcularımı kutluyorum. Hepsinin geleceği parlak, daha da büyük başarılarını hep beraber yaşayıp göreceğiz” diye konuştu.

Spor Servisi

Beykoz Offroad nefesleri kesti... İzle
Önceki Beykoz Offroad nefesleri kesti... İzle
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz