Sağlık

Paşabahçe Vitamin Eczanesi açıldı

Paşabahçe Vitamin Eczanesi açıldı
2014.09.04 00:00
| | |
9022

Paşabahçe Vitamin Eczanesi'nin açılışını AK Parti Milletvekili Metin Külünk, Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek birlikte yaptı.

Başkan yardımcısı MuharremKaşıtoğlu, meclis üyesi Tuncer Dede ve Beykoz’un saygın eczacılarından Necati Ak’ında katıldığı açılış programına, telgraf çeken İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu veAK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu “Vitamin Eczanesi”nin Beykoz’a hayırlı olmasını diledi.

Paşabahçe Pazar Sokağı’nda “Vitamin” adıyla hizmet vermeye başlayan eczanenin açılışında konuşan Başkan Çelikbilek,  bu tür ticari atılımların kendilerini çok sevindirdiğini ve ekmek kapısı olmasının onlar için çok iyi bir şey olduğunun altını çizerek şöyle dedi:

Bölgemizde açılan bir iş yeri bizi heyecanlandırır, bize haz verir. Çünkü bir işyeri demek ekmek kapısı demektir. Orda çalışan insanların iş hayatına girmesi ile birlikte inşallah burası onlara iyi bir kazanç kapısı olur. Bugün de güzel bir yer açılıyor. İsmi ‘Vitamin Eczanesi’ burası iki şekilde vatandaşlarımıza takviye yapacak. Birincisi hasta olmamamız için bizlere ilaçlar verecekler. Bu yasal hakları zaten. İkincisi vitamin eksiği olanlara vitamin desteği yapacaklar böylece daha genç daha dinamik nesiller yetişmesine katkıda bulunacaklar. İnşallah bu yer hayırlı olsun”.

Başkan Çelikbilek, “genç kardeşlerimizin Beykoz’u tercih etmeleri nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İstanbul Milletvekili Metin Külünk’te yaptığı konuşmasında, “Türkiye’nin geldiği nokta o kadar iyi ki, kardeşimiz 28 yaşında ve ticarete atılıyor. Bu büyük cesaret ister.”dedi.

Türkiye’yi bu aşamaya hep beraber getirdik

Bu yaşlarda Türkiye’de ticaret hayatına atılmayı düşünmek cesaret ister. Siz bilmezsiniz tabii. Aramızda ki yaşlı amcalarımız bilirler. Bizde rahmetli Turgut Özal döneminde iş hayatına atılmıştık. Kendisini de vefatının yıl dönümünde rahmetle anıyoruz. Rahmetli Türkiye’de ki insanlara cesaret vermişti. Yani dükkân açmak, şirket kurmak, risk almak, para kazanmak için adım atmak, yanında insan istihdam etmek, bunların hepsi cesaret işidir.” diyen Metin Külünk şöyle devam etti:

Rahmetli Türkiye’nin önünü açmış ve bizlere iş yapma cesaretini vermişti. Bizler o dönemde genç yaşlarda iş dünyasıyla tanışmıştık. Genç yaşta iş dünyasıyla çalışabilmek demek Türkiye’nin gücünün insanımıza verdiği güvenle alakalıdır. Siz sabah kalktığınız da bu kapıyı açma cesaretini size veren bir ülke yönetimi var ki, bu ekmek teknesini burada kurdunuz ve de yarın sabah büyük heyecanla her gün daha çok ciro yapmak için ‘Bismillahirrahmanirrahim’ diyerek bu kapıyı açacaksınız. Bu Türkiye’nin büyümesinin ifadesidir. Güçlülüğünün ifadesidir. İnanıyorum ki bu eczane sadece burada kalmayacak. Daha da büyüyecek. Eğer eczacılığın dışında bir iş olsaydı sizden bir söz isterdim. Çünkü her gittiğimiz yerde, açılan her şirkette daha da büyümeleri için arkadaşlarımızdan söz alıyoruz. Çok şükür bugüne kadar da gittiğimiz hiçbir yerde eksilme olmadı. Her gittiğimiz arkadaş yenisini daha ileriye götürmek için üstüne bir şeyler koyarak yoluna devam etti. Çünkü hepimiz için iftihar vesilesi olan Türkiye büyüyor ve güçleniyor. Bu hepimizin eseridir. Aynı düşünce de olsak ta olmasak ta, aynı siyasi partilerde olsak ta olmasak ta bu eser hepimizin eseridir. Vatanımıza sahip çıkmakta bizim asli vazifemiz diyorum ve inşallah bolluk bereket içerisinde devam etmesini Rabbimden niyaz ediyorum.

Konuşmaların ardından Vitamin Eczanesinin açılış kurdelesi kesildi. Kurdeleyi İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Başkanı Adem Sefer, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, ve eczacı İlkay Lahnacı birlikte kesti.

Açılışı sonrası Külünk ve Çelikbilek eczane çalışanlarıyla bir süre sohbet etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber Sitesi, Adem Sefer, İlkay Lahnacı, Metin Külünk, Paşabahçe, Vitamin Eczanesi, Yücel Çelikbilek, Açılış

reklam
1 Yorum
ergun saka23.12.2014 03:24:57

ilkay hanım merhaba. ben akşehirden emniyetten ergün. sizin gibi saygıdeğer bir hanımefendinin akşehirden gitmesine üzülmüş olsak ta, Akşehirli bir insanımızın daha istanbulda akşehirimizi başarıyla ve saygın kimlik ve kişiliğiyle temsil edeceğine seviniyoruz. Yeni eczaneniz hayrlı olsun mevlam bol kazançlar versin.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"