Paşabahçe Spor Kulübü’ne darbe

  • 0
  • 16946
Paşabahçe Spor Kulübü’ne darbe
Paşabahçe Spor Kulübü’ne darbe
Paşabahçe Spor Kulübü’ne darbe

Paşabahçe Spor Kulübü, Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne olan borcunu ödemeyince büyük darbe aldı. Başkan Soytürk, 30 gün içinde tesisi boşaltacaklarını söyledi.

Paşabahçe Spor Kulübü, Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne, 1998 yılından kalan 800 TL borcunu ödemedi… Ödenmeyen borç 2011 yılına gelindiğinde 253 bin TL oldu…

Paşabahçe Spor Kulübü’nde işler karıştı…

Kısa süre önce Anadoluhisarı Spor Kulübü’ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden gelen yıkım kararıyla şok olan spor camiası, bu kez de Paşabahçe Spor Kulübü’ne; Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden gelen tahliye kararıyla bir şok daha yaşadı.

Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne 1998 yılından kalma 800 TL borcu olan Paşabahçe Spor Kulübü Yönetimi ödeme yapmayınca borç 253 bin TL’ye çıktı… Borç büyüdükçe ödeme imkanı kalmayan kulübe Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden tahliye kararı çıktı.

"30 GÜN İÇİNDE TESİSİ BOŞALTIN"

Vakıflar Bölge Müdürlüğü, olduğu tahliye kararını 14 Aralık 2011 günü kulüp yöneticilerine tebliğ ederek 30 gün içinde tesisi ve stadyumu terk etmelerini istedi.

Kulüp Başkanı Halidun Soytürk, Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklamada, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün kendilerine tebliğ ettikleri kararı imzalamadıklarını fakat sürecin tek taraflı olarak yürüdüğünü söyledi.

Yapacak çok fazla bir şeyleri olmadığını da sözlerine ekleyen Başkan Soytürk, borcu yapılandırmak için gerekli girişimlerde bulunacaklarını fakat başarılı olamamaları durumunda çaresiz tesisi boşaltarak terk edeceklerini söyledi.

Bilindiği üzere Beykoz Kaymakamlığı’nın girişimleriyle çimlenen Paşabahçe Stadyumu için 300 bin TL harcama yapılmıştı.

Haber Merkezi

Beykoz taraftarı oturma eylemi başlattı
Önceki Beykoz taraftarı oturma eylemi başlattı
Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Sonraki Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz