Paşabahçe Spor Kulübü’nde zorlu kongre süreci

  • 0
  • 4593
Paşabahçe Spor Kulübü’nde zorlu kongre süreci
Paşabahçe Spor Kulübü’nde zorlu kongre süreci
Paşabahçe Spor Kulübü’nde zorlu kongre süreci
Paşabahçe Spor Kulübü’nde zorlu kongre süreci
Paşabahçe Spor Kulübü’nde zorlu kongre süreci
Paşabahçe Spor Kulübü’nde zorlu kongre süreci
Paşabahçe Spor Kulübü’nde zorlu kongre süreci

Beykoz’un köklü camialarından olan Paşabahçe Spor Kulübünde Eylül ayının ilk haftasında yapılması planlanan kongre öncesi hareketlilik başladı.

Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Hüseyin Ozansoy, kulüp üyeleri ile bir araya geldi.  Çubuklu Dedeoğlu'ndaki Özdemir Halı Saha Tesislerinde yapılan toplantıda, kulüp üyeleri görüşlerini ifade ederek, beklentilerini dile getirdi.

Toplantıda, Hüseyin Ozansoy'u yalnız bırakmayana isimler arasında, Filinta Yusuf, Tarzan Mehmet, Sarı Cengiz, Parlak Hasan, Kinova Ender,  Avanta Kemal,  Ceyar Hüseyin, Molla Nevzat, Parlak Hüseyin ve Kel Selami gibi tanıdık simalar vardı.

 

Alpaslan Özgül, Selami Güroğlu ve Başkan Adayı Hüseyin Ozansoy kendilerine ayrılan bölümden konuşmalarını yaparlarken, Yusuf Sarıkaya, Cengiz Yörür, Kaleci Fikri Türkmen, İhsan Meriçer, Asım Özdemir, Lütfü Soyer, Kemalettin Erkan ve Hasan Yüce’de çeşitli açıklamalar yaptı.

Başkan adaylığını kamuoyuna ilan eden Hüseyin Ozansoy, bir süredir Paşabahçe Spor Kulübü’nde yönetim hataları nedeniyle eski sporcular başta olmak üzere camiada bir hoşnutsuzluğun olduğunu iddia etti.

“Biz bu durumu birkaç senedir arkadaşlarımız ile buluşmalarımızda konuşuyor, ne tür çareler üretilebileceğimiz konusunda görüş ve düşüncelerimizi paylaşıyorduk” diye konuşan Hüseyin Ozansoy, “Sonuçta ortak bir mutabakat ile benim adaylığım üzerinde karar kılınmış oldu. Ben bu çalışmalara bir abi olarak katkıda bulunma niyetindeyim, emekliyim ve Kulübümüz için gerçekten de elini taşını koyacak arkadaşlarımızdan oluşacak bir yönetim listemiz hazır. Paşabahçe Spor Kulübünü eski şaşalı günlere döndürmek için adayız "  diye konuştu.

ALPASLAN ÖZGÜL DOST BEYKOZ’A KONUŞTU

 

Yeni yapılamada ön saflarda yer alan Alpaslan Özgül ise Dost Beykoz’a yaptığı özel açıklamada çeşitli iddialar öne sürdü.

 

"Maalesef  karşımızda kötü yönetilen bir kulüp var... Yıllarca kendi altyapısından yetişen ağırlıklı futbolcular ile mücadele eden takımın yerine birkaç isim dışında hepsi yabancı sporculardan oluşan bir kadro var” diye konuşan Özgül, kulübün gelir elde edecek birçok olanağı olmasına rağmen borç stoğunun arttığını ve paraların nereye gittiğini bilmediklerini dile getirdi.

“Paşabahçe bize babalarımızdan kalan bir miras şekli”

 

“Türk futbolunda özellikle altyapı takımlar düzeyinde marka olan bir Paşabahçe'den ligden düşmemek için mücadeleye çıkan bir takım haline gelindi. Semtin çocukları kendi kulüplerine küstürülmüş durumda, altyapıda forma giyen futbolcuların bile A Takıma yükselebilme şansları azaldıkça azalmış durumda.” şeklinde konuşan Özgül, “Ben yıllarca formasını giydiğim Paşabahçe Spor Kulübüne üye olamıyorum, bunun nedeni ne yönetimi ve yönetim anlayışlarını eleştirmek. Paşabahçe Camiasında kin güdülemez, kişileri sevmeyebilirsiniz ancak buna üye yapmayarak karşılık verme lüksü olmamalı. Paşabahçe bizlere babalarımızdan miras kalan bir anı, yaşam şekli... Bu varlığımızın, değerimizin günden güne erimesine gönlümüz razı değil. Bu sebeple ki Hüseyin Ozansoy’un başkanlığında oluşturulan listeye her türlü desteği vermeye hazırım.”

Toplantıda eski kaptanlardan Yusuf Sarıkaya’da mutlak surette yasal şartlar da incelenmek kaydı ile Hazirun Listesine ulaşılmasının son derece önemli olduğuna vurgu yaparak, “yoksa havanda su dövme durumu söz konusu olacaktır " dedi.  Sarıkaya Yönetime talip olunurken bir başka bilinmesi gereken konunun kulüp bütçesi olduğuna dikkat çekip, "Kongrede açıklanmasına açıklanacaktır ancak kulübün mali yapısı hakkında bilgi sahibi olmak da diğer bir zorunluktur " dedi.

 

 

Öte yandan toplantıda Hüseyin Ozansoy'un listesinin önümüzdeki günlerde istişare edileceği belirtildi.

Spor Servisi

Beykoz Nihat Akbay Turnuvası 12 golle açılış yaptı
Önceki Beykoz Nihat Akbay Turnuvası 12 golle açılış yaptı
Beykoz 1908’de haftanın son çalışması baklava ile yapıldı
Sonraki Beykoz 1908’de haftanın son çalışması baklava ile yapıldı