Paşabahçe Pazarı yine haftada bir güne düşürüldü

  • 28.10.2020 21:28
  • Güncelleme: 28.10.2020 21:33
  • Okunma: 12515 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da, daha önce pandemi nedeniyle bir gün açılmasına izin verilen Paşabahçe Halk Pazarı yine kısıtlandı.
Paşabahçe Pazarı yine haftada bir güne düşürüldü

Bugün yapılan toplantıda alel acele Paşabahçe Halk Pazarı’nın bir güne düşülmesi kararı pazarcı esnafının tepkisini çekerken, çeşitli mağduriyetlere de yol açtı.

Son günlerde İstanbul’da Kovid-19 vakalarının artış göstermesi pazarcı esnafını derinden etkilerken, bölgede elli yıldır kurulan Paşabahçe Halk Pazarı’nın haftada bir güne düşürülmesi kararı alındı. Normal şartlarda Pazartesi ve Perşembe günleri kurulan Paşabahçe Halk Pazarı bundan böyle Pandemi’nin hafifleyeceği sürece kadar sadece Pazartesi günleri kurulacak.

Alınan bu karar pazarcı esnafının tepkisine neden olurken, esnaflar kararın kendilerine geç bildirilmesinin mağduriyet oluşturduğundan yakındılar. Her Pazar için ayrı bir müşterisi potansiyeli olduğunu ve müşteriye göre ürün tedariki yapıldığını ifade eden pazarcılar, mal tedarikini Paşabahçe pazarının kalabalığına göre yaptıklarını ve malların ellerinde kaldığını söylediler.

Bugün saat 14.30 sıralarında Pazarcılar Odasının kendilerine bildirimde bulunduğunu hatırlatan Pazarcılar, Beykoz Belediyesi’nin Paşabahçe pazarını kuramadıkları Perşembe günleri için Beykoz’da pazar kurabilmeleri için kendilerine müsaade ettiğini dile getirdiler.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Paşabahçe, Halk Pazarı, Kısıtlama