Paşabahçe Ortaokulu yine şampiyon

  • Güncelleme: 01.03.2015 20:09
  • Okunma: 9408 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’un atletizm dalındaki medarı iftiharı Paşabahçe Ortaokulu yeni bir başarıya imza attı.
Paşabahçe Ortaokulu yine şampiyon

İstanbul Salon Atletizm Şampiyonası’nda Yıldızlar Kategorisinde takım halinde şampiyonluğa ulaşan kadro müthiş bir heyecanın da ortağı oldu

Yıllardır Antrenör, Öğretmen Uğur Özdemir yönetiminde başarıdan başarıya koşan okul atletizm takımı her sene kadrosundan mezun olanların yerine yeni yetenekleri bünyesine katmayı bilmekte.

Okul Müdürü Korkmaz Gülen son olarak Salon Atletizm Yarışmalarında Şampiyon olan sporcularını kutlarken, onların gelecekte hem eğitim hayatlarında, hem de sporculuk yaşantılarında başarıdanbaşarıya koşan hallerinin devamını arzuladığını söyledi. Neredeyse ana okulundan yetenekleri çıkaracak bir -Yetenek Avcısı- olarak nitelendirilen Okul Beden Eğitimi Öğretmeni ve Spor Takımlar Sorumlusu Uğur Sakaoğlu ise mütevaziliği elden bırakmasa da gelen başarıların ne derece yoğun tempolu bir antrenman programlarının ardından geldiğinin farkında. Bu güne kadar kaç şampiyon, kaç madalyalı sporcu yetiştirdiğinin sayısını bile unutmuş durumda. "Biz yıllardır bu spor dalında markalaşmış, adımızı Türkiye, Marmara ve İstanbul Şampiyonalarına yazdırmış bir okul olarak hedef çıtamızı her sene daha da ileriye taşıma düşüncesindeyiz. Bu seneki kadromuzda geleceğin Türkiye Şampiyonlarını görür gibiyim. Tabii ki bu işin peşini bırakmamaları da şart. Okuldan mezun olduktan sonra birçok yetenekli sporcumuz maalesef çeşitli nedenler ile spora ara verince Türk Atletizmi adına da büyük bir kayıp ortaya çıkmakta" diye konuştu.

İstanbul Kapalı Salon Yıldızlar Şampiyonası Yarış Sonuçları:

Gülle Atma: Birinci Derya Güldal

Yüksek Atlama: İkinci İrem Zehra Karababa

Uzun Atlama: İkinci İrem Zehra Karababa

Gülle Atma: Üçüncü Melisa Obuz

Gülle Atma: Dördüncü Nurcan Karaman

Gülle Atma: Beşinci Buket Usta

Üç Yüz Metre: Beşinci Ceren Şekeroğlu

Atmış Metre: Dördüncü Zehra Karababa

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz