Paşabahçe Ortaokulu yine coştu

  • Güncelleme: 01.03.2015 20:17
  • Okunma: 8953 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’un gururu olmaya devam eden Paşabahçe Ortaokulu Atletizm Takımı, Uğur Özdemir yönetiminde parlak bir başarıya daha imza attı.
Paşabahçe Ortaokulu yine coştu

Geçtiğimiz günlerde Aslı Çakır Alptekin Spor Salonu’nda gerçekleşen ‘Okullar arası Salon Atletizm Şampiyonası’na katılan başarılı okulumuzun sporcuları adını bir şampiyonluğa daha yazdırmayı başardı.

Yıldız Kızlar’ 4x100 metre de iddialı olarak final müsabakasına çıkan atletizm takımı 58.70saniyelik derecesi ile 10 puanı hanesine yazdırıp şampiyon oldu. Melisa Obuzİrem Zehra KarababaŞeymanur Coşkun ve Derya Güldal’dan oluşan bayrak takımı müthiş bir ekip ruhunu piste yansıtmayı başardı. Bu başarı atletizmde Türkiye çapında markalaşan bir okul olan Enka Okulu’nun atletizm takımını geçerek elde edildi.

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm İl Temsilciliği’nce düzenlenen İstanbul Okullar Yıldızlar Puanlı Salon Yarışmaları Ataköy Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu’nda gerçekleşirken gözler bir kez daha bir birinden yetenekli sporculara sahip Paşabahçe Ortaokullu atletlerde idi.

İki gün süren yarışmalar sonucunda bayanlarda Paşabahçe Ortaokulu 85 puanla İstanbul Okullar Yıldızlar Puanlı Salon Yarışmaları şampiyonu oldu. Turgut Reis Ortaokulu 49 puanla ikinci olurken, Dr. Hulusi Behçet Ortaokulu da 48 puanla üçüncü sırada yer aldı.

Paşabahçe Ortaokulu Müdür Korkmaz Gülen, öğrencilerinin bir kez daha kendilerini mutlu edip göğüslerini kabarttıklarını söylerken,”Uğur Özdemir hocamız ve sporcularımızla ne kadar gurur duysak azdır. Tabii ki bunlar çok ciddi bir çalışma sürecinin ardından kazanılan başarılardır. Okul-dershane-antrenman üçgenindeki yoğunluğa karşın bu şampiyonluğun gelmesi ayrı bir tabloyuda ortaya çıkarmakta. Dileğim o ki bu sporcu kardeşlerimiz ileriki yıllarda değişik yaş kategorilerinde bu başarılarını devam ettirsinler. Bir teşekkür de onlara destek olan ailelerine göndermek istiyorum” diye konuştu.

Paşabahçe Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmenlerinden olan takım antrenörü Uğur Özdemir’de yaptığı açıklamada, “Kendimiz açısından beklenen bir şampiyonluğun geldiğini söyleyebilirim. Çok çalıştık, her geçen gün üzerine daha da koyarak yarışmalara katıldık ve arzu edilen sonuca ulaştık. Bizlerden desteklerini eksik etmeyen Okul Müdürümüz Korkmaz Gülen’in şahsında ve tüm öğretmenlerimize de ayrıca teşekkürlerimi iletmek isterim” şeklinde konuştu.

Yarışmalarda alınan dereceler:

GÜLLE ATMA YILDIZ KIZLAR:

 1-Deya Güldal: Paşabahçe OO. 9.59

 2-Nazlıcan Bektaş: Sarıyer Kazım Karabekir OO. 9.07

 3-Şevval Özkaya: Söğütlüçeşme OO. 7.78

YÜKSEK ATLAMA YILDIZ KIZLAR:

 1-Nazlı Demirkılıç: M.akif Ersoy İÖO. 1.49

 2-İrem Zehra Karababa: Paşabahçe OO. 1.46

 3- Leyla Jalilli: Enka Okulu 1.40

60 METRE ENGELLİ YILDIZ KIZLAR:

 1-Eda Yıldırımer: Enka Okulu 11.18

 2-Melek Cevahir: Dr. Hulusi Behçet OO 12.61

 3-Melisa Obuz: Paşabahçe OO.12.84

800 METRE YILDIZ KIZLAR:

 1-Şeymanur Coşkun: Paşabahçe OO 2.40.12

 2-Esra Özcan: Ata OO. 2.42.03

 3-Sezan Aslantepe: Ata OO. 2.43.25

UZUN ATLAMA YILDIZ KIZLAR

 1-Nazlı Demirkılıç: Mehmet Akif Ersoy İÖO.4.73

 2-İrem Zehra Karababa: Paşabahçe OO. 4.47

 3-Melisa Atasoy: Bayrampaşa Hürriyet OO. 3.95

 4X100 YILDIZ KIZLAR BAYRAK:

 1-Paşabahçe OO 58.70

 2-Enka Okulu 1.01.84

 3-Dr. Hulusi Behçet OO.1.03.02

 BAYANLAR TAKIM SIRALAMASI:

 1-Paşabahçe OO. 85 puan

 2-Turgut Reis OO. 49 puan

 3-Dr. Hulusi Behçet OO. 48 puan

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz