Spor

Paşabahçe öğrencilerinden büyük başarı

Paşabahçe öğrencilerinden büyük başarı
2014.08.09 00:00
| | |
5465

Beykoz'un atletizmde gururu olan Paşabahçe Ortaokulu, 2013 Yılının son yarışında Salon Atletizm Şampiyonluğu'nu da kazanarak, yıla başarıyla veda etti!

Okul Yıldız Kız Atletizm Takımı katıldığı son yarışta değişik kategorilerde topladığı puanlar ile İstanbul Şampiyonu olurken yaşadıkları mutluluk ve heyecan yüzlerinden okunmakta idi.

Paşabahçe Ortaokulunun Şampiyonların Hocası olarak bilinen Beden Eğitimi Öğretmeni Uğur Özdemir, 2013 yılında katıldıkları biçok yarışmadan madalya ve kupalar ile döndüklerini hatırlatırken; “Bu yılın son yarışmasında yani Salon Atletizm yarışmlarında sporcularımız bütün kategorilerin değerlendirilmesinin ardından topladıkları puanlar ile adını İstanbul Şampiyonu olarak yazdırma başarısı gösterdiler. Bu çocuklar olarak gerek okulumuz gerekse de Beykoz ilçesi olarak ne kadar övünsek az. Yağmur-çamur, rüzgar fırtına demeden displinli, ciddi bir antrenman programını devam ettirerek başarılara abone oldular. Kendi yaş grubunun bir üstünde yarışan rakipler önünde alınan bu başarı daha da anlamlı oldu. Başarımızda katkısı olan başta Okul Müdürümüz Korkmaz Gülen olmak üzere, diğer eğitimci arkadaşlarıma, öğrenci velilerine de diğer destek olanlara da ayrı ayrı teşekkürlerimizi iletmek isterim.”diye konuştu.

Paşabahçe Ortaokulu Müdürü Korkmaz Gülen ise okul atletizm takımının yılın son yarışında da şampiyonluk yaşaması ile 2013 yılını mutlu bi rşekilde geride bıraktıklarını söylerken,“Gerçekten de 2013 yılında katılınan yarışmalardan birçok madalya ve kupa ile dönmek ayrı bir gurur vesilesi oldu. Okul olarak bu dalda artık iyiden iyiye marka haline geldik. Aynı başarılarını 2014 yılında da devam etmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Paşabahçe Ortaokuluna Yıldız Kızlarda İstanbul Şampiyonluğu getiren yarışlarda katılınan kategoriler ve alınan sonuçlara gelince ;

İrem Zehra Karababa: Üç Adım Atlama Birinci - Yüksek Atlama İkinci - Uzun Atlama İkinci

Ceren Şekeroğlu: İki Yüz Metre İkinci

Derya Güldoğan: Gülle Atma İkinci

Şeymanur Çoşkun: Sekiz Yüz Metre Üçüncü

Melisa Obuz: Altmış Metre Engel Beşinci

Rüya Tokaç: Altmış Metre Beşinci

Burcu Şenoğlu: Altmış Metre Yedinci

Nurcan Karaman: Gülle Atma Beşinci

Buket Usta: Gülle Atma Altıncı

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Atletizm, Korkmaz Gülen, Paşabahçe Ortaokulu, Uğur Özdemir

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"