Spor

Paşabahçe’nin liste başı futbolcusu Abdullah Turan

Paşabahçe’nin liste başı futbolcusu Abdullah Turan
26.12.2017 15:43
| | |
4769

Dost Beykoz Spor Servisi futbolda 2. transfer dönemimde liste başı olan futbolcuları sizlere tanıtıyor.

Amatör ve profesyonel futbolda sezonun ikinci transfer dönemi için takımlar hummalı bir çalışma içerisine girmiş durumda.

Sadece İstanbul Amatör Liglerinde değil, özellikle de Bölgesel Amatör Lig takımlarının listeleri bir hayli kabarık. İşte bu futbolcuları yakından takibe alan menajerler ve takım antrenörleri sıkı bir takip de yapmakta.

Dost Beykoz olarak 2017-18 Sezonunda yıldızı parlayan isimleri siz değerli okuyucularımız ile paylaşıyoruz. Listemizdeki ilk isim ise İstanbul Süper Amatör Liginde orta sıralara demir atan Paşabahçespor'dan... Yeşil-Kırmızılı Kulüp Sezon başında Trabzonspor Takımından bir transfer yaptı, yapacak derken merak konusu olmuştu bu isim...

1995 Yılında Trabzon Çaykara doğumlu olan Abdullah Turan ilk kez geleceği İstanbul piyasasında acaba yıldızını parlatabilecek miydi? Takım Antrenörü Aydın Çaylı yaptığı araştırmanın ardından kendisini takımda görmek istediğini söyleyince bir hayli koşuşturma oldu... Lisansının olduğu Trabzonspor'dan sonunda beklenen müjde geldi ve Abdullah kendisini Paşabahçesporlu yapan imzayı attı.

Abdullah Turan sağ bek sağ iç ve sağ açık pozisyonlarında oynayabilen ve futbol sahalarında özellikle araman futbolculardan biriydi. Kısa zamanda çıktığı her maçtaki enerjisi ile dikkatleri çekti. İnatçı yapısı, sadece işine odaklanmış bir bakış açısı ile sıklıkla ileri çıkma özelliğini de birleştirince birçok otoritenin merceğine girdi.

Peki Abdullah Turan'un futbolculuk kariyerindeki takımları hangileri olmuştu?  Trabzonspor bünyesine dahil olduğunda 7 yaşındaydı. Bir zamanların en seri üretim yapan bu futbol fabrikası ilinde yıldızlaşabilecek miydi? Trabzonspor'da U ile başlayan tüm yaş kategorilerinde maçlara çıktı... Gayet de başarılı performans çizmekteydi. İstanbul'un üç büyükleri olarak tabir edilen takımları ile her yaş kategorisinde maçlara çıktı.

2014 Yılının yazında hayallerini bir parça daha ileri taşıdı, Bordo-Mavili kulübü ile Profesyonel ilk imzasını attı... Birlikte oynadığı birçok arkadaşı gibi profesyonel liglerin havasına iyice alışması için 1461 Trabzon takımının yolunu tuttu. Oradan 68 Yeni Aksarayspor Takımının yolunu tuttu. Ardından yine Trabszonspor adına sözleşme yeniledikten sonra yolu birçok hemşerisi gibi İstanbul'a düştü. Trabzonluların yoğun olarak ikamet ettiği Beykoz İlçesinde yeni dostluklar kurdu. Paşabahçespor takımının en yürekten oynayan ismi oldu.

Abdullah Turan'ın kafası şu sıralar karışık mı karışık, birçok takımdan 2. transfer dönemi için resmi gayri resmi transfer teklifleri aldı... Takımının ne küme düşme ne de Klasman Grubuna yükselmesi söz konusu... Yani Paşabahçespor onun yolunu bu güne değin verdiği hizmetlerden dolayı sonuna kadar da açacak. Bakalım sol kanadın, sol savunmanın yetenekli ismi hangi takıma kısmet olacak.

Spor Servisi

 

Anahtar Kelimeler: Abdullah Turan, Paşabahçespor, Listebaşı

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"