Paşabahçe İlköğretim ödüle doymuyor

  • 0
  • 15309
Paşabahçe İlköğretim ödüle doymuyor
Paşabahçe İlköğretim ödüle doymuyor
Paşabahçe İlköğretim ödüle doymuyor

Bu sene 15. düzenlenen Geleneksel Pertevniyal Koşusu’nda Paşabahçe İlköğretim Okullu Atletler Türkiye 3. Oldular.

Türkiye çapında gerçekleşen yarışmalar Vefa Stadı’nda olurken ilçemizde bu alanda marka olan bir okul konumuna sahip Uğur Özdemir yönetimindeki Paşabahçe İlköğretim Okulu Yıldız Kızlar kategorisine iştirak etti.

Kevser Bekar-Şeymanur Coşkun-Melisa Obuz-İrem Zehra Karababa, Eda Gündem ve Aleyna Karakaya'dan oluşan Yıldız Kızlarımız kategorilerinde 3.sırayı alma başarısı gösterdiler. Yarışmaların ardından görüşlerini açıklayan Paşabahçe İlköğretim Okulunun madalya avcısı Eğitmeni Uğur Özdemir başarı çıtalarına yeni bir halka daha eklemekten dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Okul Müdürü Korkmaz Gülen ise sporcuları ile her zaman gurur duyduklarını ve de duymaya da devam edeceklerini 

söylerken, "2012-13 dönemi Atletizm yarışmalarına iyi bir giriş yaptık. Bu sene de eğitim-öğretim dönemi sonuna kadar her yarışmaya iştirak edeceğiz. Okul müzemizde yeni kupa ve madalyalar için yer hazır" şeklinde konuştu.

Bu arada 1 Kasım 2012 tarihinde Cumhuriyetimizin 89.Yıldönümü nedeni ile düzenlenen Cumhuriyet Kupası Atletizm Yarışmalarında Paşabahçe İlköğretim Okulu Takımı 3. oldu.

Üsküdar Validebağ Şevket Aktalay İzci Evi Kros Parkurunda gerçekleşen yarışmalara Küçük Kızlar Kategorisinde katılan Paşabahçe İlköğretim Okulu Sporuları Genel Klasmanda 3.sırayı aldılar. 7, 9 ve 12.sıraları paylaşan Kızların topladıkları puan ise 28 idi. Yıldız Kızlar Kategorisinde ise Kevser Bekar 2.sırayı alma başarısı gösterdi. Bu kategoride toplamda 77 puan toplanırken Takım sıralamasında Paşabahçe İlköğretim 3.sırada yer bulabildi. Yıldız Kızlarda Okulu temsil eden diğer sporcular ise 8-9-38 ve 41.sıralarda yarışmayı tamamladı.

Genç Erkekler Katogorisinde ise ilçemizi Fevzi Çakmak Lisesi sporcularından Erhan Çetin Temsil ederken yarışmaları 87 sporcu içinde 6.sırada tamamladı. Öte yandan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Kros Şampiyonasına katılacak İstanbul Karmasında Paşabahçe İlköğretim Okulu Sporcularından H. Kevser Bekar'da yer alacak. Bekar, Yıldız Kızlar Kategorisinde diğer 4 sporcu ile birlikte İstanbul Karmasına madalya kazandırabilmek için yarışacak.

Spor Servisi

Beykozlu Taekwandoculardan 2 madalya
Önceki Beykozlu Taekwandoculardan 2 madalya
Erdoğan Beykoz'daki süt annesini ziyaret etti
Sonraki Erdoğan Beykoz'daki süt annesini ziyaret etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz