Paşabahçe İlköğretim'de karne heyecanı

  • Güncelleme: 20.01.2012 00:11
  • Okunma: 5995 kez
  • Yorum: 0
Tüm ülkede olduğu gibi Beykoz’da da yarıyıl tatili başladı… Dost Beykoz her zaman olduğu gibi karne töreninde, Paşabahçe İlköğretim Okulu’nda idi.
Paşabahçe İlköğretim'de karne heyecanı

Soğuk havada gerçekleşen karne töreninde velilerin katılımı da düşük oldu. Tören Atatürk Anıtına Okul Müdürü Korkmaz Gülen’in çelenk koyması ile başladı, ardından Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı hep birlikte okundu.

Paşabahçe İlköğretim Okul Müdürü Korkmaz Gülen, törende bir konuşma yaparken öğrencilerine kendilerini yetiştirip derslerine de önem vermelerini istedi. “Eskiden karne dağıtım törenleri ayrı bir heyecana sahne olmakta idi, ancak şimdilerde e-okul ile İnternet ortamında herkes gelecek karne notlarını görmekte. Herkes hak ettiği notu almıştır, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Öğrencilerle en yakın olan, onlarla birebir ders yapanlar öğretmenleri ve en iyi not ve kararları da kendileri vermiştir. Yarıyıl tatili başladı, göz açıp kapayıncaya değin de geçecek. Bu arayı tabii ki dinlenerek, eğlenerek geçireceksiniz ancak dersleriniz de tekrar etmenizi istemekteyiz” şeklinde konuştu.

Öğretmenler adına günün konuşmasını yapan Matematik Öğretmenlerinden Elif Yılmaz; “3 Aylık bir dönemi geride bıraktık ve yarıyıl tatili başladı. Velilerimiz şuna dikkat etmeli ki alınan bu karnelerdeki notlar çocuklarının derslerdeki durumunu yansıtmakta yoksa nasıl bir insan olup olmadıklarının göstergesi değil. Başarılı da olanlar olduğu kadar olmayanlarda var, aileler alınan karneleri bir aile sıcaklığı içinde karşılamalı”diye konuşan Elif Yılmaz’ın ardından, 6-C Sınıfı öğrencilerinden Serenay Aksu “Okul” adlı şiirini seslendirdi. Ardından Öğrenciler adına günün anlam ve önemini içeren konuşmayı 8-A sınıfı öğrencilerinden Damla Sezer yaptı.

Yarıyıl Karne Dağıtım Töreni’nde çeşitli ödüller de takdim edildi. Buna göre 6.Sınıflar 1.olan 6-C sınıfı öğrencilerinden Selanur Şahin’e Okul Müdürü Korkmaz Gülen, 7.sınıflar 1. 7-B öğrencisi Oğuzhan Aydın’a, Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Akdemir, 8.sınıflar 1. olan 8-A sınıfı öğrencilerinden Sevcan Sözen’e Okul Müdür Yardımcılarından Oğuzhan Akın ödüllerini verdi. Öte yandan Okul Gazetesinde çıkan ödüllü bilgi yarışması sonuçlarını doğru yazan öğrencilerden çekilen kura sonunda 6-A Sınıfı öğrencilerinden Melike Başar ile 6/B sınıfı öğrencilerinden Umut Hakan Şahin’e çeşitli hediyeler verildi.

Okul bahçesinde gerçekleşen törenin ardından sınıflara dağılan öğrencilere öğretmenleri tarafından karneleri ile birlikte teşekkür ve takdir belgeleri de verildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz