Paşabahçe İfaspor’dan 7000 Euro istiyor

  • Güncelleme: 01.03.2015 14:11
  • Okunma: 6013 kez
  • Yorum: 0
Ligin son maçında Yeniköyspor ile Paşabahçe Stadında karşılaşan İFA Spor Kulübü, hem TFF’ye şikayet edildi hem de hakkında tazminat davası açıldı.
Paşabahçe İfaspor’dan 7000 Euro istiyor

4-3 İFA’nın üstünlüğü ile biten maçta İFA taraftarının sahalarına yanıcı madde atması nedeniyle zeminin yandığını gerekçe gösteren Paşabahçe Spor Kulübü Yönetimi, Türkiye Futbol Federasyonu’na dilekçe vererek sahada oluşan zararın İFA Spor Kulübü’nden tevdi edilmesini talep etti.

 “7.000 EURO zarar var” denildi. Paşabahçe Spor Kulübü’nün dilekçesinde sahanın 5 yerinde ciddi yanıklar olduğu ve sahayı inceleyen ekspertizin zemindeki onarımın 7.000 EURO tutacağı şeklinde bir rapor tanzim ettiği ileri sürüldü. Kırmızı-yeşilli Beykoz ekibi, hem Türkiye Futbol Federasyonu’ndan hem de adli makamlardan bu zararın İFA Spor Kulübü’nden talep ettiği gibi sahasına da bir daha bu şekilde müsabakalar verilmemesini talep etti.

Baraj maçının bir tanesi Paşabahçe’ye verilmek istenmişti. TFF İstanbul İl Başkanlığı, Bölgesel Amatör Lig’de yer alan 3 takım ve Süper Amatör Lig Yükselme Grubunda 6, 7 ve 8. sırayı alan takımların aralarında oynayacakları baraj karşılaşmalarından bir tanesini önce Paşabahçe Stadına vermek istemiş, ancak Paşabahçe Spor Kulübü, İFA maçını örnek göstererek bu karara itiraz etmişti. Bunun üzerine Marmara Üniversitesi Spor Akademisi Stadı tercih edilmiş fakat bu sefer de Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü İlçesinde bu müsabakayı istememişti.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: TFF, İfaspor, Paşabahçespor, Şikayet

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz