Son Dakika

Paşabahçe, Beykoz'da yeniden yaşayacak

  • 1
  • 10061
Paşabahçe, Beykoz'da yeniden yaşayacak
Paşabahçe, Beykoz'da yeniden yaşayacak
Paşabahçe, Beykoz'da yeniden yaşayacak
Paşabahçe, Beykoz'da yeniden yaşayacak
Paşabahçe, Beykoz'da yeniden yaşayacak

Tarihi Paşabahçe Vapuru, Beykoz Belediye Meclisi'nde alınan kararla yeniden yüzer hale getirilecek.

Beykoz Belediye Meclisi, Kasım ayı 2. birleşimini Başkanvekili Gaye Zayıf'ın Başkanlığı'nda gerçekleştirdi.

Açılış ve yoklama ile başlayan Meclis Toplantısı'nda, üyeler gündem dışı konuşmalarını gerçekleştirdikten sonra komisyonlardan gelen raporlar oylandı.

Merakla beklenen raporlardan bir tanesi de Emlak İstimlak Müdürlüğü tarafından Belediye Meclisi'ne gönderilen teklifle ilgili Hukuk Komisyonu'ndan gelen rapor oldu.

Rapora göre "Paşabahçe" isimli tarihi yolcu vapuru, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce gerekli modernizasyonu yapılarak toplu ulaşımda kullanılması amacıyla Şehir Hatları'na devredilmesi kararlaştırıldı.

Beykoz Belediye Meclisi Hukuk Komisyonu raporuna göre "Paşabahçe" isimli yolcu vapurunun gerekli modernizasyonu tamamlanarak toplu ulaşım hizmetleri haricinde kullanmamak ve yolcu taşıma şartıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Belediyesi'ne bedelsiz olarak devredilecek.

Bedelsiz tahsisi hakkındaki teklif, Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden geldiği şekliyle 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 18. Maddesi'ne göre uygun görüldü.

İki yıl içerisinde tamamlanacak

AK Parti, CHP ve MHP Meclis Üyelerinin oy birliğiyle kabul edilen komisyon raporunda Tarihi Paşabahçe Vapurunun, ulaşım hizmetlerinde kullanılması iki ve iki yıl içerisinde tamamlanarak hizmete sunulması şartıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde devredileceği kaydedildi.

Çeşitli komisyonlardan gelen raporlar, Beykoz Belediye Meclisi'nde oy birliğiyle kabul edildi.

Komisyon raporunda Paşabahçe Vapuru ile ilgili şu ifadelere yer verildi: 

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Emlak Dairesi Başkanlığı Emlak Müdürlüğü'nün 25.10.2019 tarih ve 150720 Sayılı yazısında "Paşabahçe"  vapurunun mevcut haliyle tehlike arz etmekte olduğu ancak bu tehlikeli durumun vapurun yeniden deniz toplu ulaşım filosuna dahil edilmesi suretiyle giderilebileceği gemi üzerinde gerekli modernizasyonların yapılarak, geminin yeniden toplu ulaşım hizmetlerine kazandırılabileceği belirtilerek, Beykoz Belediye Başkanlığı'na bedelsiz devri yapılan "Paşabahçe" yolcu vapurunun yine bedelsiz olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na devredilmesi talep edilmektedir.

Paşabahçe" isimli yolcu vapurunun yukarıda belirtilen hususlar doğrultusunda 2 (iki) yıl içerisinde gerekli modernizasyonun tamamlanarak, toplu ulaşım hizmetleri haricinde kullanmamak ve yolcu taşıma şartı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bedelsiz tahsisi hakkındaki teklif, Müdürlüğünden geldiği şekliyle 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 18. Maddesi'nin (e) bendine göre uygun görülmüştür."

Beykoz Belediye Meclisi'nin bir sonraki toplantısını 2 Aralık 2019 saat 10.00'da yapacağı bildirildi.

Haber Merkezi

Erdal Öztürk 'ÇALIŞTIĞIM BAŞKANLAR – 3'
Önceki Erdal Öztürk 'ÇALIŞTIĞIM BAŞKANLAR – 3'
Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Sonraki Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Yorumlar (1 Yorum)

Osman Tellioğlu (4 yıl önce)

2Btapusu olan 45 mahalleli arsasina bir ev yapmak İçin imar durumu istiyor bu imar durumundan hiç bir konu etmiyorsunuz bu imar durumunu kim verecek Beykoz Belediyesi değilmiş evet şekli bu müjdeyi ne zaman vermeyi düşünüyorsunuz beni bu konuda bilgilendirin lütfen rica ediyorum sizden arsama bir ev yapayim allah aşkina bana bi haber ver

Yorum Yaz