Siyaset

Paşa torunu muhtar, AK Parti'den aday adayı

Paşa torunu muhtar, AK Parti'den aday adayı
2015.02.24 00:00
| | |
7223

Beykoz'un en güzel mahallelerinden Beykoz Polonezköy'de iki dönem muhtarlık yapan Antoni Vilkoşevski, AK Parti'den 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu.

Eski adı Adampol olan ve Beykoz'un en güzel mahallelerinden Polonezköy'de iki dönem muhtarlık yapan Antoni Vilkoşevski, AK Parti'den 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu. Polonya kökenli Antoni Vilkoşevski, 5 kuşaktır Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı... Milletvekili Aday Adayı Antoni Vilkoşevski,  aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğu'nda görev alan büyük dedesinden dolayı bir Paşa torunu...

Güzel manzarası sayesinde bir tatil köyüne dönüşen Polonezköy'de bugün bile tarımla ilgilenen, doğal ürünler üretmeye çalışan Antoni Vilkoşevski, muhtarlığı döneminde gerçekleştirdiği önemli projelerle tanınıyor. Birçok sosyal projenin içerisinde aktif olarak yer alan İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Antoni Vilkoşevski, Polonezköy'ün alt yapısına da katkı sağlamasıyla biliniyor. Muhtarlığı döneminde Polonezköy'e içme suyunun ulaşmasında katkı sağlayan Vilkoşevski, köye camisine ilk kez kadrolu imam getirilmesinde de öncülük etmesiyle hatırlanıyor. Turizm alanında da halen çalışmalar yapan Antoni Vilkoşevski, Polonezköy'de daha önce başlatılmış olan sülün ve geyik üretme çiftliğinin revize edilmesinde de başrolde duruyor.

‘Antoni Vilkoşevski, Recep Tayyip Erdoğan’ın tercümanlığını yaptı’

AK Parti'den İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Antoni Vilkoşevski, geçtiğimiz yıllarda tüm kadrolarıyla AK Parti'ye katılan Has Parti'yle de siyaset sahnesinde yer almış bir isimdi. 2011 Genel Seçimleri'nde Has Parti'den 1. Bölge Milletvekili Adayı olan Vilkoşevski, o yıllarda yerelin olduğu kadar ulusal basının da dikkatini çekmişti. Seçimlerin ardından Has Parti'nin İl Yönetimi'nde aktif siyasete devam eden Antoni Vilkoşevski, Has Parti'nin AK Parti'ye katılması sonrası partisiyle birlikte hareket etmeye karar vermişti. İstanbul 1. Bölge'den Milletvekili Aday Adayı olan Antoni Vilkoşevski, Başbakan olduğu dönemde Recep Tayyip Erdoğan'ın Polonya Devlet Başkanı'yla yaptığı görüşmede tercümanlık yapmış ve her iki ülkenin ticari aktivitelerinin gelişmesi konusunda da katkı sağlamıştı.

Doğma büyüme Beykoz Polonezköylü olan 55 yaşındaki Antoni Vilkoşevski, evli ve 2 çocuk babası. AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı olan Vilkoşevski, Türkçe'nin yanı sıra Polonya dili olan Lehçe'yi de 'ana dili' düzeyinde biliyor.

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz, Polonezköy, Muhtar, AK Parti, Adampol, Aday Adayı, Milletvekili, Seçim 2015, Antoni Vilkoşevski

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"