Siyaset

Parti parasıyla cep telefonu almışlar

Parti parasıyla cep telefonu almışlar
2014.09.03 00:00
| | |
4470

Seçimler sonrası Dost Beykoz'un da işaret ettiği gibi partisinden istifa eden CHP İlçe Başkanı Musa Aksu’nun ilçedeki güçlü bir muhalefet oluşturmanın önünü açacağı bekleniyordu.

Herkesin sabırla beklediği istifa haberinin gölgesinde Başkan Musa Aksu'nun skandal açıklamaları gündeme damga vurdu.

CHP Beykoz'da Skandal!

Yerel bir gazeteye demeç veren Aksu"Bir telefon olayı var. Kendi yetkileri olmasına rağmen, bizim belgelerimizle cep telefonu almışlar" diyerek, eski başkan Bahadır Yavuz yönetimini hedef aldı. Musa Aksu'nun skandal sözleri bununla da sınırlı değildi.Bahadır Yavuz döneminde CHP Beykoz İlçe Teşkilatı kasasının 'boşaltıldığını' iddia edenAksu, partide elini cebine atan tek kişinin, belediye başkanlığı seçimini kaybeden Hızır Yılmaz olduğunu söyleyerek, adeta ‘skandal resitali’ verdi.

30 Mart Yerel seçimlerinin üzerinden sadece 52 gün geçti ve 20 Mayıs’ta CHP Beykoz İlçe Başkanı olan Musa Aksu ile yönetimi istifa etti. 2019’daki yerel seçimlere ise daha1750 gün var. Önümüzdeki yıllık süreçte CHP'de daha kaç kez ilçe başkanı değişeceğini kimse bilmiyor. Ancak son seçimlerde CHP'ye oy veren yaklaşık 52 bin seçmene 'birileri'ayıp ediyor.

Seçimlerden önce "Çavuşbaşı'nda yüzde 50 oy almazsam İstanbul'u terk ederim!"diyen ancak seçimlerden sonra "Gerekirse çaycı olacağım, bu partide kalacağım"sözleriyle ağız değiştiren Hızır Yılmaz'ın bu cesaretinin ‘kaynağı’ ortaya çıktı. DemecindeCHP’nin ihtiyaçlarını hâlâ Hızır Yılmaz'ın karşıladığını itiraf eden Musa Aksu"Mesaj sistemimiz borcumuzdan dolayı kapalı. Hızır başkanın seçimden kalan kontörleri vardı. 19 Mayıs akşamı Soma’yla ilgili Beykoz Vakfı’nda bir sunum düzenlenecekti. Bununla ilgili mesajımızı attık. Arkasından genel merkez hiçbir etkinliğin yapılmayacağını iletince, bunu iptal ettik. Bu 2 mesajı da Hızır başkanın telefonundan attık. Mesajı atıyoruz. Üzerinde Hızır Yılmaz yazıyor. Altında CHP İlçe Başkanı Musa Aksu yazıyor" dedi. Böylelikle Musa AksuCHP gibi bir partide ilçe başkanlığı yapan bir kişinin mağduriyetinin itiraf edildiği skandalın üzerine bir de partide hiçbir vasfı kalmayan ve çaycılığa aday olan seçim kaybetmiş bir kişiden yardım beklediğinin (ya da kabul ettiğinin) skandalını da eklemiş oldu.

'ilçe başkanı ne yapar?'

Musa Aksu'nun Beykoz'daki yerel bir gazeteye verdiği demeç, yalnızca skandal değil, skandallar zinciri görünümündeydi. Bir önceki yönetimi ağır ithamlarla eleştiren Musa Aksu,22 Şubat'ta göreve geldiği sırada parti kasasının 'sıfır' olduğunu iddia etti. "Ancak bu kadar dayanabildim" diyerek bir skandalın altına daha imza atan Musa Aksu, parti paralarıyla telefon alındığını da iddialarına ekledi.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Bahadır Yavuz, Beykoz, Hızır Yılmaz, Musa Aksu, CHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"